WCZYTYWANIE

Menu

Adrian Chyliński II trenerem ekipy DPD Legionovii

Adrian Chyliński będzie pełnił od przyszłego sezonu funkcję asystenta Alessandro Chiappiniego!

Przez ostatnie trzy sezony pochodzący z Płocka Adrian Chyliński pełnił funkcję statystyka ekipy z Legionowa. Jego praca została doceniona i od sierpnia będzie on asystował trenerowi Chiappiniemu w prowadzeniu pierwszego zespołu. Po zakończeniu sezonu 2018/19 będzie również współpracował z seniorską reprezentacją Słowacji.

Przez 3 lata pracowałem w zespole DPD Legionovii jako statystyk. Było to dla mnie duże wyzwanie, pełne ciężkiej pracy a także kontrastów. Kontrastów, które pozwoliły mi zebrać bardzo dużo doświadczenia. Mam tu na myśli ciężkie batalie o ligowy byt z zespołem seniorskim, a także pełną sukcesów współpracę z grupami młodzieżowymi LTS – powiedział po podpisaniu kontraktu Adrian Chyliński, który ma też pełnić funkcję łącznika pomiędzy sztabem ekipy seniorskiej i zespołów młodzieżowych – Po sezonie zarząd przedstawił mi bardzo konkretną strategię działania klubu na najbliższe lata, widząc mnie w roli II trenera zespołu. Zgodziłem się na tę propozycję stawiając przed sobą kolejne duże wyzwanie w karierze.

-Bycie asystentem trenera Chiappiniego będzie dla mnie zaszczytem i spełnieniem kolejnego marzenia w życiu. Kiedy sobie myślę, że jeszcze dziesięć lat temu jako nastolatek oglądałem trenera w telewizji, prowadzącego reprezentacje Turcji, a teraz mamy pracować razem, to jestem w stanie uwierzyć, że życie jest w stanie napisać każdy scenariusz – kontynuuje II trener DPD Legionovii.

-Bardzo cieszę się również ze współpracy z nowym statystykiem Fabio, którego CV jest imponujące i od którego będzie można się bardzo wiele dowiedzieć i nauczyć. Chciałbym z tego miejsca również podziękować wszystkim trenerom, z którymi współpracowałem do tej pory i od których wiele się nauczyłem. Dziękuję, panowie, i trzymam za was kciuki. Pełen optymizmu, a także motywacji wchodzę w tę nową „misję” DPD Legionovii. Jestem pewien, że wraz z całym sztabem szkoleniowym będziemy ciężko pracować i wybierać odpowiednie atrybuty do tego, aby do sukcesów grup młodzieżowych dołożyć sukcesy w zespole seniorskim i sprawić radość naszym fantastycznym kibicom, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych