WCZYTYWANIE

Menu

Adrian Chyliński: Wszystko po staremu – najważniejsze się nie zmieniło

Adrian Chyliński jest od roku statystykiem Legionovii S.A. Zgodził się na krótki wywiad, w którym opowiedział o swojej pracy i przewidywaniach na nowy sezon.

Legionovia.pl: -To będzie Twój kolejny sezon w Legionowie. Jak Ci się pracuje w Legionovii?

Adrian Chyliński: -Pracuje się bardzo dobrze. Poprzedni sezon, który był dla mnie debiutanckim sezonem w Orlen Lidze, był ciężki. Z jednej strony dlatego, że jako debiutant musiałem się sporo nauczyć, a dwa, że wyniki zespołu nie pomagały i było bardzo nerwowo do samego końca. Na szczęście końcówka sezonu, gdzie zdobyliśmy Mistrza Polski juniorek i 2. miejsce w Mistrzostwach U23 poprawiły nastrój. W tym sezonie będę mógł również liczyć na pomoc Piotra Olenderka, który będzie drugim trenerem, ale jest również skautem reprezentacji Polski i ma ogromną wiedzę na temat pracy, którą wykonuje. Jest osobą, z którą się dobrze rozumiem i zawsze mogę liczyć na jego pomoc i mądrą podpowiedź, dzięki czemu będę jeszcze lepszym statystykiem.

-Bierzesz udział w treningach pierwszego zespołu. Co możesz na dzień dzisiejszy powiedzieć o nowej ekipie Legionovii?

-Na dzień dzisiejszy wygląda to dobrze. Nowe zawodniczki, które do nas dołączyły, szybko wkomponowały się do zespołu i bardzo szybko znaleźliśmy wspólny język. Ciężko pracujemy i mamy nadzieję, że ta praca przyniesie efekt . Najważniejsze, żeby było zdrowie. Jeśli będzie w tym aspekcie dobrze, to myślę, że z resztą sobie poradzimy. Już za tydzień rozpoczyna się II Memoriał Jerzego Góreckiego, gdzie będziemy mieć okazje przekonać się, na jakim etapie jesteśmy i nad czym musimy popracować, żeby być perfekcyjnie przygotowani do pierwszego starcia w Lidze Siatkówki Kobiet. Bardzo liczymy na to, żeby dobrze wejść w sezon . Wygrane budują atmosferę i ochotę do ciężkiej pracy, dlatego liczymy, że dobry start przyniesie nam dużo tej pozytywnej energii, a przede wszystkim punkty do tabeli LSK, z której po sezonie dwa zespoły spadają bezpośrednio, a jeden gra baraż, dlatego trzeba wziąć się od początku do pracy, żeby nie było tak nerwowo, jak w zeszłym sezonie.

 

-Czy w czasie, który tu spędziłeś, w klubie zaszły jakieś zmiany?

-Przede wszystkim zmienił się trener. W tamtym sezonie przygotowywaliśmy się pod wodzą Roberta Strzałkowskiego, który dał mi szansę i dzięki któremu znalazłem się w drużynie Legionovii. W tym od początku przygotowujemy się według zaleceń Macieja Bartodziejskiego. Oprócz trenera, do sztabu dołączył drugi trener Piotr Olenderek, który po roku pobytu w Sopocie wraca do Legionowa. Reszta sztabu, a więc Marcin Jackowicz i Kasia Kaleta, pozostali. Z Maciejem pracowaliśmy już od lutego, wiec do końca sezonu wypracowaliśmy schemat pracy, który będziemy kontynuować. Z Piotrkiem Olenderkiem zaczęliśmy już w maju, podczas pobytu reprezentacji w Legionowie, rozmawiać o naszej współpracy. Potem w przerwie, kiedy kadra miała wolne po Grand Prix przyjechał do Legionowa i wszystko ustaliliśmy. Mimo pobytu na kadrze i obowiązków, jesteśmy na bieżąco w kontakcie i Piotr ma dostęp do tego, co dzieje się na treningach. O nowych zawodniczkach wspomniałem już wyżej, także nie będę się powtarzał. Można więc uznać, że poza zmianami w sztabie wszystko jest po staremu, czyli najważniejsze to mieć dobry kontakt z Panią Marzenka w biurze [śmiech]

-Jest coś, co chciałbyś przekazać naszym kibicom?

-Przede wszystkim chciałbym podziękować za poprzedni sezon, gdzie byli z nami do samego końca. Jeździli z nami po całej Polsce i, mimo porażek, zawsze mogliśmy liczyć na ich wsparcie. Coś fantastycznego! Na ten sezon mam takie marzenie, żeby Arena Legionowo wypełniła się do ostatniego miejsca i żeby kibice zrobili kocioł, jakiego nie ma na żadnej arenie w lidze. Może dzięki temu stworzymy Twierdzę Legionowo, gdzie pozostaniemy nie pokonani? Marzenie, ale bardzo fajnie brzmi, prawda? [śmiech] A już teraz zapraszam wszystkich za tydzień na Memoriał: bierzcie dzieci, zony, szwagrów… Całe rodziny. Zapraszamy na sportowe emocje!

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych