WCZYTYWANIE

Menu

Agata Plaga: „Nie myślałam, że dostanę szansę!”

Agata Plaga udzieliła nam wywiadu po swoim debiucie w LSK!

Legionovia.pl: -Za tobą debiut w LSK – w Bydgoszczy dwukrotnie weszłaś na zagrywkę i posłałaś w kierunku rywalek bardzo dobre piłki. Była nerwówka przed wejściem?

Agata Plaga: – Cieszę się z tego powodu, że mogłam po raz pierwszy zaprezentować się na parkiecie w LSK. Wejście na boisko w tak dużej hali wypełnionej kibicami było stresujące, ale myślę, że zagrywki dobrze mi poszły.

-Czym dla ciebie jest zaproszenie przez trenera Chiappiniego do pierwszego zespołu?

– Jest to dla mnie szczególne wyróżnienie. Jestem szczęśliwa, że mogę doskonalić swoje umiejętności z tak doświadczonym trenerem i zawodniczkami. Myślę, że każda siatkarka o tym marzy.

– Jak na co dzień wygląda z twojej perspektywy współpraca sztabu pierwszego zespołu z ekipami młodzieżowymi LTS?

– Trenerzy z pierwszego zespołu angażują się w młodzieżowe treningi, przyglądają się grze i dają cenne wskazówki, które zawodniczki przenoszą potem na boisko.

-Przed wami przedświąteczne starcie z ostatnią w tabeli Wisłą Warszawa. Jakie są twoje przewidywania odnośnie tego meczu i jak możesz zachęcić kibiców do przyjścia do DPD Areny Legionowo?

-Uważam, że każdego przeciwnika trzeba traktować tak samo, nieważne czy jest na końcu czy na początku tabeli. Myślę, że to spotkanie będzie pełne emocji, gdyż na dodatek są to derby Mazowsza. Będzie to ostatni występ DPD Legionovii w tym roku kalendarzowym, więc zachęcam wszystkich kibiców do zapełnienia hali tego dnia.

Czy kiedy półtora roku temu podjęłaś decyzję o przenosinach do Legionowa pomyślałaś, że za kilkanaście miesięcy możesz być częścią jednej z czołowych ekip tabeli Ligi Siatkówki Kobiet?

-Przychodząc do Legionowa nie pomyślałam, że po półtorarocznym graniu w tym klubie otrzymam szansę gry w LSK. Wtedy liczyła się dla mnie możliwość doskonalenia się w zespole, który zdobywał mistrzostwa Polski w juniorkach

-A więc – ciężka praca popłaca! Co twoim zdaniem sprawia, że młodzieżowa akademia LTS Legionovia wyróżnia się wśród innych klubów?

– Myślę, że jest to efekt bardzo dobrze zaplanowanej pracy naszych trenerów. Codziennie mamy dwa treningi, które skutkują dobrym przygotowaniem siłowym oraz technicznym. Możemy także w każdej chwili liczyć na nasze fizjoterapeutki, które czuwają nad naszym zdrowiem.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych