WCZYTYWANIE

Menu

Agata Plaga zgłoszona do pierwszego zespołu!

Miło nam poinformować, że do pierwszego zespołu DPD Legionovii zgłoszona została nasza utalentowana juniorka Agata Plaga!

Urodzona w 2001 roku Agata Plaga to skrzydłowa pochodząca z Giżycka. Mierzy 176 cm wzrostu, a uwagę od razu zwracają jej cechy motoryczne, zwłaszcza imponujący zasięg wyskoku. Od półtora roku rozwija swój talent w akademii młodzieżowej LTS Legionovia. W ekipie seniorek wybrała sobie numer 2 na koszulce.

Jestem bardzo wdzięczna za tę szansę – powiedziała zawodniczka – To bardzo miłe wyróżnienie. Trener Chiappini cały czas obserwuje naszą pracę na treningach i konsultuje ją z trenerem Pawłem Kowalem, często też jesteśmy zapraszane na treningi pierwszego zespołu.

Zaproszenie Plagi do pierwszego zespołu skomentował również jego szkoleniowiec:

Agata to jedna z zawodniczek, z którymi wiążemy duże nadzieje. Obserwujemy jej rozwój i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni! – powiedział Alessandro Chiappini – Ciężko pracuje i zasługuje na tę szansę. W naszej akademii jest jeszcze więcej tak utalentowanych dziewcząt, dlatego jestem bardzo podekscytowany naszym długoterminowym projektem.

Przystąpiliśmy do drugiej fazy naszego wielkiego planu – cieszy się prezes Konrad Ciejka – Jeśli chodzi o medale młodzieżowych Mistrzostw Polski, pobiliśmy już wszelkie rekordy i chyba nikomu nic nie musimy udowadniać. Dziś naszym głównym celem jest dalszy rozwój LTS tak, aby to spośród jego absolwentek rekrutować trzon przyszłego pierwszego zespołu!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych