WCZYTYWANIE

Menu

Aleksandra Wójcik: To nasz najlepszy sezon w Orlen Lidze

Nasza drużyna meczem w Dąbrowie Górniczej zakończył sezon Orlen Ligi i uplasowała się na szóstej pozycji. – Jest to nasz najlepszy sezon w Orlen Lidze jaki do tej pory rozegrałyśmy – powiedziała po meczu przyjmująca Legionovii Legionowo, Aleksandra Wójcik.

Sprawiłyście małą niespodziankę na sam koniec sezonu pokonując drużynę z Bielska-Białej, a w końcowym rozrachunku zajęłyście 6. miejsce. Jaki to był sezon dla zespołu Legionovii?

Aleksandra Wójcik: – Jest to nasz najlepszy sezon w Orlen Lidze jaki do tej pory rozegrałyśmy. Myślę, że nie będzie zaskoczeniem jeśli powiem, że nie spodziewałyśmy się tak dobrego wyniku. Naszym celem minimum było, by znaleźć się w ósemce. To się nam udało, a to, że udało się nam osiągnąć coś więcej to dla nas dodatkowa zaliczka, która dobrze wróży w kontekście następnego sezonu. Bardzo cieszymy się, że jesteśmy w szóstce najlepszych zespołów w Polsce.

W drugim secie meczu z dąbrowiankami odrobiłyście bardzo dużą przewagę. Czy to spotkanie mogłoby się potoczyć inaczej, gdybyście wygrały tę odsłonę?

– Trochę szkoda tego ostatniego meczu, bo myślę, że mogłyśmy jeszcze lepiej zakończyć ten sezon. Myślę jednak, że teraz nie ma co gdybać, jakby się ten mecz potoczył, gdybyśmy tego drugiego seta wygrały. Stało się tak, a nie inaczej i musimy przyjąć tę porażkę z godnością. Musimy to przeanalizować, ale też pomyśleć o trochę przyjemniejszych rzeczach, takich jak odpoczynek i regeneracja. W moim przypadku będzie to zaledwie szybki tydzień i wyjazd na zgrupowanie kadry.

Czy tego czasu wystarczy, by zregenerować siły?

– Czasu rzeczywiście jest niewiele, ale to musi wystarczyć. Terminy są takie, a nie inne tego, nie zmienimy. Mam teraz tydzień dla siebie i na pewno wykorzystam go na odpoczynek i regenerację.

W Legionowie stworzyłyście zespół składający się z młodych siatkarek i zdaje się, że taka koncepcja drużyny będzie kontynuowana…

– Widać, że to przynosi efekty. Bardzo dobrze, że młode zawodniczki mogą się tutaj ogrywać. W takich momentach jak dzisiaj, w końcówkach czasami brakuje nam jeszcze zimnej głowy, doświadczenia. Kiedy jednak mamy nabierać tego doświadczenia jeżeli nie teraz? Dlatego wydaje mi się, że to dla nas ogromna korzyść, że dostajemy taką szansę. Do nas należy zadanie, by ją wykorzystywać jak najlepiej.

Z roku na rok pniecie się coraz wyżej w ligowej tabeli. Myślałyście już o przyszłym sezonie?

– Nie ma co wybiegać tak daleko w przyszłość. Dopiero zakończył się ostatni mecz w tym sezonie. Zobaczymy jaki skład uda się nam zbudować w przyszłym, jakie będą oczekiwania zarządu. Przyjdzie jeszcze czas, by się tym zająć, martwić.

źródło: siatka.org, aut.: Piotr Woźniak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych