WCZYTYWANIE

Menu

Alessandro Chiappini: „Musimy poprawić… Wszystko!”

DPD Legionovia jest w trakcie przedsezonowego okresu sparingowego. Trener Chiappini udzielił wywiadu po pierwszych dwóch grach towarzyskich w Rzeszowie.

Legionovia.pl: -Czy jest pan zadowolony ze sparingów z Developresem Rzeszów?

Alessandro Chiappini: -To było pierwsze doświadczenie przed nowym sezonem i jesteśmy usatysfakcjonowani. Mamy nowe zawodniczki, to dla mnie ważne, żeby przyjrzeć się im w sytuacjach meczowych. Oczywiście, przed nami dużo pracy, ale mamy dużo pozytywnych spostrzeżeń.

Gospodynie zaprezentowały wysoką jakość, zwłaszcza w ataku i bloku. Co myśli Pan o ekipie z Rzeszowa?

-Rzeszów to zespół z jasnym celem, jakim jest walka o złoty medal. Budują na bardzo solidnych podstawach. Starcia z takimi drużynami pomagają nam poprawiać własny poziom.

-Porozmawiajmy o Pańskim zespole. Póki co w sparingach nie gra Olivia Różański – jak się ma Wasza nowa przyjmująca?

-Olivia pracuje nad tym, by jak najszybciej wrócić do gry, niestety jeszcze nie może atakować, więc nie możemy pracować nad jej zgraniem z rozgrywającą i wdrożeniem w nasz system ataku, ale wykorzystujemy tę sytuację do pracy nad innymi elementami. Mam nadzieję, że już niebawem będzie stuprocentowo gotowa do gry.

-Które elementy gry były najmocniejszymi i najsłabszymi punktami DPD Legionovii w Rzeszowie?

Obecnie próbujemy ustabilizować naszą grę, być regularni i kontrolować liczbę błędów, poprawiając system. Generalnie, nadal musimy poprawić wszystko, ale jestem optymistą!

-Czego oczekuje Pan od nadchodzących spotkań towarzyskich z Chemikiem, Radomką i Jokerem?

Przed nami cztery sparingi w krótkim czasie. Oczekuję od zespołu poprawy komunikacji na boisku i wzajemnego zrozumienia zawodniczek w ramach systemu gry. Wykonujemy fantastyczną robotę jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne i dziewczyny stają się lepsze i lepsze. Oczywiście, w tym momencie brakuje w tym regularności i trudno porównywać ich występy dzień po dniu. Przed nami kolejne cele techniczne i taktyczne, abyśmy byli gotowi na start sezonu.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych