WCZYTYWANIE

Menu

Alessandro Chiappini nowym szkoleniowcem DPD Legionovii

DPD Legionovia Legionowo rozpoczęła budowę ekipy na sezon 2019/20. Nowym szkoleniowcem zespołu z Legionowa został włoski internacjonał Alessandro Chiappini, który związał się z klubem na trzy kolejne sezony.

Pięćdziesięcioletni szkoleniowiec pochodzi z Perugii. Na ścieżce swojej kariery prowadził między innymi tak znane kluby, jak włoskie: Foppapedretti Bergamo (2000-2002), Asystel Novara (2005-2007), Imoco Conegliano (2015-16), azerski Azerrail Baku (2012-13) i polskie Atom Trefl Sopot (2010-12), Proxima Kraków (2016-18) i ostatnio Enea PTPS Piła. Trener Chiappini był w latach 2007-10 selekcjonerem reprezentacji Turcji, obecnie zaś pracuje z kadrą narodową Słowenii.

Przede wszystkim chciałbym podziękować włodarzom klubu za zainteresowanie moją kandydaturą na szkoleniowca DPD Legionovii – powiedział Chiappini – Od początku znalazłem z nimi wspólny język i zauważyłem, że nadajemy na podobnych falach, jeśli chodzi o sposób myślenia o siatkówce. Propozycja trzyletniego kontraktu pokazała mi zaufanie Zarządu do mojej osoby jako części tego projektu. Jako trener lubię wzrastać razem z klubem i zespołem. Wiem, że w Legionowie wykonywana jest doskonała praca, jeśli chodzi o młode zawodniczki.  Chcę im pomagać się rozwijać i stawać coraz lepszymi siatkarkami w naszym klubie. Jestem szczęśliwy i bardzo zmotywowany, wprost nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania. Cieszę się na spotkanie ze sztabem szkoleniowym, by przygotować jak najlepszy plan pracy. Teraz spokojnie pracujemy nad budową zespołu na nowy sezon.

Również Zarząd DPD Legionovii nie kryje zadowolenia po podpisaniu kontraktu:

Cieszymy się, że negocjacje przebiegły tak sprawnie  – uśmiecha się członek Zarządu klubu Konrad CiejkaTrener Chiappini to doświadczony specjalista, był naszym pierwszym wyborem na nowy sezon. Obserwowaliśmy jego pracę w innych polskich klubach i jesteśmy pod jej wrażeniem. Wierzymy, że osoba trenera w znacznym stopniu ułatwi nam budowę zespołu. Jesteśmy również zbudowani entuzjazmem, z jakim trener Chiappini wypowiada się o pracy z młodzieżą.

Obsadę kolejnych stanowisk w sztabie szkoleniowym DPD Legionovii Legionowo na sezon 2019/20 będziemy podawać w kolejnych informacjach.

fot. LSK.pl

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych