WCZYTYWANIE

Menu

Alessandro Chiappini: Uwielbiam pracować w Legionowie!

Legionovia.pl: -Po fantastycznym występie przeciwko ŁKS-owi nasz zespół nie zdołał zatrzymać policzanek. Co Pańskim zdaniem jest powodem tak skrajnie różnej dyspozycji ekipy w tych dwóch meczach?

Alessandro Chiappini: -Przede wszystkim chciałbym pogratulować Policom niesamowitego meczu w ich wykonaniu. Myślę, że po pierwszym spotkaniu nabrały do nas szacunku i pokazały na boisku niesamowitą jakość gry. Niemniej, my także nie zagraliśmy najlepiej, jak umiemy. Na mecz przyjechaliśmy z drobnymi kłopotami fizycznymi, z jakimi zmagamy się od prawie dwóch tygodni. Kiedy brakuje jakiegoś na treningach, niewątpliwie zabraknie również na meczu.

-W Policach pozwolił Pan odpocząć Juliette Fidon-Lebleu i Mai Tokarskiej. Jakie są powody tej decyzji?

-Uważam, że to był dobry moment na rotację w składzie, by pomóc części zawodniczek i trzymać wszystkie „w gazie”. Dostałem dużo dobrych, ważnych informacji na temat gry Madzi (Damaske – przyp. red.), „Aliny” (Alicji Wójcik – przyp. red.), tak samo Agi (Adamek – przyp. red.). To ważne, że wiemy, że możemy na nie liczyć!

-Czy kibice mają powody do obaw przed starciem w Kaliszu?

-Oczywiście, że nie! Wróciliśmy do Legionowa z silną motywacją, by dobrze się przygotować do następnego meczu. Przed nami kolejne wymagające starcie!

-W niedzielę gracie w Kaliszu z Energa MKS-em. Co może Pan powiedzieć o tym rywalu i szansach DPD Legionovii w niedzielnym meczu?

-Jak mówiłem wcześniej, to dobry zespół. Ze składu wypadła kontuzjowana Kecman, ale mają nową doświadczoną zawodniczkę na przyjęciu (byłą reprezentantkę Serbii J.Vesović – przyp.red.), jest też Brzezińska. Takie zawodniczki zawsze dają ekipie pozytywną energię… Ale naszym celem jest zaprezentować najlepszą siatkówkę, na jaką nas stać. Wynik będzie wypadkową jakości i energii, jakie wniesiemy na parkiet.

-Za nami pierwszy miesiąc ligowych zmagań. Jak się Pan czuje w DPD Legionovii?

-Uwielbiam tu pracować! Wokół zespołu roztacza się pozytywna atmosfera, jest tu profesjonalny personel, niesamowici kibice… Budujemy silne fundamenty na przyszłość, czujemy się jak duża rodzina, w której każdy dokłada swoją „cegiełkę” do wspólnego dzieła. Wszystko wygląda doskonale!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych