WCZYTYWANIE

Menu

Alessandro Chiappini: „Wiemy, w którym kierunku zmierzać”

Trener Alessandro Chiappini udzielił krótkiego wywiadu po turnieju towarzyskim w Pile.

Jakie są pańskie odczucia odnośnie pierwszego turnieju przedsezonowego? Jest pan usatysfakcjonowany?

Alessandro Chiappini: Możemy powiedzieć, że to był dla nas ważny test. Mogliśmy przekonać się, na ile możemy skorzystać z poszczególnych zawodniczek oraz w jakiej są dyspozycji fizycznej. Otrzymaliśmy pozytywne informacje o tym, gdzie się teraz znajdujemy i wiemy, w którym kierunku musimy pójść w swojej pracy. Zasadniczo: jestem zadowolony.

To była pierwsza okazja do sprawdzenia bojem młodych zawodniczek, jak Tylska, Stefanik i Szymańska. Jest trener zadowolony z ich poziomu?

Tak, jesteśmy bardzo młodym zespołem – nie tylko wymieniona trójka, ale znaczna część ekipy. Wierzę, że mamy utalentowane zawodniczki, rokujące na przyszłość. Oczywiście, przed nami wszystkimi bardzo dużo pracy, ale widzę w moich siatkarkach ogrom chęci i zacięcia do ciężkiej pracy nad poprawianiem swoich umiejętności, co czasem jest ważniejsze, niż obecnie prezentowany przez nie poziom sportowy. Jesteśmy na dobrej drodze z każdą z nich.

Podczas pilskiego turnieju nie mógł pan skorzystać jeszcze z usług Gyselle Silvy, która właśnie rozpoczęła treningi. Czy będzie ona ważnym ogniwem zespołu?

Gyselle zaczęła dziś trenować indywidualnie, jutro po raz pierwszy spotka cały zespół. Potrzebuje teraz nieco czasu na trening indywidualny i powrót do pełni mocy fizycznej. Zajmie nam to trochę czasu, podczas którego przygotujemy również alternatywne rozwiązania na początek sezonu ligowego.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych