WCZYTYWANIE

Menu

Alicja Grabka: Wszystko w naszych rękach!

Wywiad z rozgrywającą Legionovii Alicją Grabką. „Przed nami trudny okres, ale wszystko w naszych rękach!” – mówi.

Legionovia.pl: -Za Wami drugie zwycięstwo nad Treflem Proximą Kraków. Zdaje się, że w tym sezonie ten rywal Wam „leży”?

Alicja Grabka: -Tak, w  pierwszej rundzie zwyciężyliśmy 3:0, teraz również udało się zdobyć cenne trzy punkty. Cieszymy się, że udało się zgarnąć pełną pulę z tak dobrym przeciwnikiem, jakim jest Kraków.

–Przed rozpoczęciem meczu faworytem były gospodynie z Krakowa, jednak to Wy zwyciężyłyście. Odwrotna sytuacja miała miejsce w starciach z Dąbrową i Toruniem. Czy brzemię faworyta utrudnia grę?

-Trudno powiedzieć… z Dąbrową i Toruniem rozegrałyśmy już wszystkie spotkania w tym sezonie… I wszystkie niestety zostały rozstrzygnięte na nasza niekorzyść. Z Krakowem, wręcz przeciwnie. Myślę,  że coś w tym jest. Grając z teoretycznie lepszym przeciwnikiem głowy są czyste i może to ułatwiać grę.

–Udało się awansować na „bezpieczne” dziesiąte miejsce. Przed Wami seria ciężkich walko o jego utrzymanie lub poprawę – jak oceniasz szanse Legionovii na zakończenie rundy zasadniczej w strefie niezagrożonej barażami?

-Aktualnie jesteśmy na 10. miejscu, taką samą liczbę punktów ma jednak Wrocław, który plasuje się na miejscu 9. Tak, jak mówisz, czeka nas teraz trudny okres. Damy z siebie 110% i uważam, że wszystko jest w naszych rękach.

fot. R. Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych