WCZYTYWANIE

Menu

Alicja Grabka: Wszystko w naszych rękach!

Wywiad z rozgrywającą Legionovii Alicją Grabką. „Przed nami trudny okres, ale wszystko w naszych rękach!” – mówi.

Legionovia.pl: -Za Wami drugie zwycięstwo nad Treflem Proximą Kraków. Zdaje się, że w tym sezonie ten rywal Wam „leży”?

Alicja Grabka: -Tak, w  pierwszej rundzie zwyciężyliśmy 3:0, teraz również udało się zdobyć cenne trzy punkty. Cieszymy się, że udało się zgarnąć pełną pulę z tak dobrym przeciwnikiem, jakim jest Kraków.

–Przed rozpoczęciem meczu faworytem były gospodynie z Krakowa, jednak to Wy zwyciężyłyście. Odwrotna sytuacja miała miejsce w starciach z Dąbrową i Toruniem. Czy brzemię faworyta utrudnia grę?

-Trudno powiedzieć… z Dąbrową i Toruniem rozegrałyśmy już wszystkie spotkania w tym sezonie… I wszystkie niestety zostały rozstrzygnięte na nasza niekorzyść. Z Krakowem, wręcz przeciwnie. Myślę,  że coś w tym jest. Grając z teoretycznie lepszym przeciwnikiem głowy są czyste i może to ułatwiać grę.

–Udało się awansować na „bezpieczne” dziesiąte miejsce. Przed Wami seria ciężkich walko o jego utrzymanie lub poprawę – jak oceniasz szanse Legionovii na zakończenie rundy zasadniczej w strefie niezagrożonej barażami?

-Aktualnie jesteśmy na 10. miejscu, taką samą liczbę punktów ma jednak Wrocław, który plasuje się na miejscu 9. Tak, jak mówisz, czeka nas teraz trudny okres. Damy z siebie 110% i uważam, że wszystko jest w naszych rękach.

fot. R. Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych