WCZYTYWANIE

Menu

Alicja Wójcik: Jesteśmy dobrze przygotowane

Czas do meczu otwarcia Ligi Siatkówki Kobiet upływa nieubłaganie. Kilka dni przed startem zmagań przeprowadziliśmy wywiad z Alicją Wójcik. „Wykonaliśmy fantastyczną pracę” – mówi nasza środkowa.

Legionovia.pl: -Okres przygotowawczy dobiega końca. Przed Wami pierwsze starcie nowego sezonu: zaczniecie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jakie nastroje panują w drużynie przed startem ligi?

Alicja Wójcik:  -Przed startem ligi nastroje w szatni są bardzo dobre. Okres przygotowawczy solidnie przepracowaliśmy, każda z zawodniczek dała z siebie 100%. Wiemy, ze jesteśmy dobrze przygotowane do nowego sezonu.

-Czy fakt, że zmierzysz się ze swoim byłym klubem, wywołuje w Tobie dodatkowe emocje?

-Jakoś jeszcze o tym nie myślałam, czy będzie to dla mnie mecz inny od pozostałych, ale raczej do każdego meczu podchodzę tak samo. Jeśli zagramy to, co potrafimy, będzie dobrze.

-Po trzech turniejach towarzyskich znasz swoją nową ekipę znacznie lepiej, niż przed nimi. Jak podoba Ci się Twój nowy zespół?

– Te trzy turnieje pokazały, ze mamy bardzo ambitny zespół, który w każdym meczu będzie walczył do samego końca o dobry rezultat spotkania. Mamy młody skład, więc uważam, że naszym głównym atutem w tym sezonie będzie walka i zaangażowanie w każdej akcji.

-Pobawmy się w jasnowidza: jaki sezon czeka Legionovię i jej kibiców?

-W tym sezonie nastąpiły zmiany w regulaminie i zespoły, które zajmą dwa ostatnie miejsca, automatycznie spadają do niższej ligi. Zdajemy sobie sprawę, że każde zwycięstwo będzie dla nas bardzo ważne. Wykonaliśmy fantastyczną pracę podczas okresu przygotowawczego i wiemy, że z każdym można powalczyć i wygrać

 

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych