WCZYTYWANIE

Menu

Alicja Wójcik: Jesteśmy dobrze przygotowane

Czas do meczu otwarcia Ligi Siatkówki Kobiet upływa nieubłaganie. Kilka dni przed startem zmagań przeprowadziliśmy wywiad z Alicją Wójcik. „Wykonaliśmy fantastyczną pracę” – mówi nasza środkowa.

Legionovia.pl: -Okres przygotowawczy dobiega końca. Przed Wami pierwsze starcie nowego sezonu: zaczniecie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jakie nastroje panują w drużynie przed startem ligi?

Alicja Wójcik:  -Przed startem ligi nastroje w szatni są bardzo dobre. Okres przygotowawczy solidnie przepracowaliśmy, każda z zawodniczek dała z siebie 100%. Wiemy, ze jesteśmy dobrze przygotowane do nowego sezonu.

-Czy fakt, że zmierzysz się ze swoim byłym klubem, wywołuje w Tobie dodatkowe emocje?

-Jakoś jeszcze o tym nie myślałam, czy będzie to dla mnie mecz inny od pozostałych, ale raczej do każdego meczu podchodzę tak samo. Jeśli zagramy to, co potrafimy, będzie dobrze.

-Po trzech turniejach towarzyskich znasz swoją nową ekipę znacznie lepiej, niż przed nimi. Jak podoba Ci się Twój nowy zespół?

– Te trzy turnieje pokazały, ze mamy bardzo ambitny zespół, który w każdym meczu będzie walczył do samego końca o dobry rezultat spotkania. Mamy młody skład, więc uważam, że naszym głównym atutem w tym sezonie będzie walka i zaangażowanie w każdej akcji.

-Pobawmy się w jasnowidza: jaki sezon czeka Legionovię i jej kibiców?

-W tym sezonie nastąpiły zmiany w regulaminie i zespoły, które zajmą dwa ostatnie miejsca, automatycznie spadają do niższej ligi. Zdajemy sobie sprawę, że każde zwycięstwo będzie dla nas bardzo ważne. Wykonaliśmy fantastyczną pracę podczas okresu przygotowawczego i wiemy, że z każdym można powalczyć i wygrać

 

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!