WCZYTYWANIE

Menu

Baraże: Drugi mecz dla Legionovii! Jeszcze jeden!

Drugie starcie barażowe – podobnie, jak pierwsze – padło łupem Legionovii po czterosetowej walce. Do utrzymania potrzebujemy już tylko jednej wygranej!

Na początku meczu przewagę wypracowały sobie kaliszanki, lecz ekipa Legionovii metodycznie, krok po kroku odrabiała straty. W końcówce nasza ekipa wyszła na prowadzenie i wygrała premierową odsłonę 25:20. W drugiej partii siatkarki z naszego klubu zaprezentowały efektowną i efektywną siatkówkę i rozbiły rywalki z pierwszej ligi do 10. Koncentracji zabrakło nieco w trzecim, przegranym do 17 secie, ale czwarty po raz kolejny – pomimo dzielnej pogoni Kalisza w końcówce – padł ich łupem.

Kolejny mecz rozegramy w Kaliszu w niedzielę o 18.00, a w przypadku ewentualnego niepowodzenia czwarte starcie zaplanowano na poniedziałek na 19.00. Przed Legionovią trudne wyzwanie, ale siatkarki zrobią wszystko, by środowe spotkanie okazało się być ostatnim w tym sezonie rozgrywanym w Arenie Legionowo.

Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 3:1 (25:20, 25:10, 17:25, 25:21)

Składy:

Legionovia: Mielczarek, Damaske, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Jasek, Mikołajewska i Szpak
MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović, Bulbak (libero) oraz Kucharska, Głowiak (libero), Nazarenko, Andrzejczak, Drewniak i Raczyńska

Stan rywalizacji:

2:0 dla Legionovii

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych