WCZYTYWANIE

Menu

Baraże: Drugi mecz dla Legionovii! Jeszcze jeden!

Drugie starcie barażowe – podobnie, jak pierwsze – padło łupem Legionovii po czterosetowej walce. Do utrzymania potrzebujemy już tylko jednej wygranej!

Na początku meczu przewagę wypracowały sobie kaliszanki, lecz ekipa Legionovii metodycznie, krok po kroku odrabiała straty. W końcówce nasza ekipa wyszła na prowadzenie i wygrała premierową odsłonę 25:20. W drugiej partii siatkarki z naszego klubu zaprezentowały efektowną i efektywną siatkówkę i rozbiły rywalki z pierwszej ligi do 10. Koncentracji zabrakło nieco w trzecim, przegranym do 17 secie, ale czwarty po raz kolejny – pomimo dzielnej pogoni Kalisza w końcówce – padł ich łupem.

Kolejny mecz rozegramy w Kaliszu w niedzielę o 18.00, a w przypadku ewentualnego niepowodzenia czwarte starcie zaplanowano na poniedziałek na 19.00. Przed Legionovią trudne wyzwanie, ale siatkarki zrobią wszystko, by środowe spotkanie okazało się być ostatnim w tym sezonie rozgrywanym w Arenie Legionowo.

Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 3:1 (25:20, 25:10, 17:25, 25:21)

Składy:

Legionovia: Mielczarek, Damaske, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Jasek, Mikołajewska i Szpak
MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović, Bulbak (libero) oraz Kucharska, Głowiak (libero), Nazarenko, Andrzejczak, Drewniak i Raczyńska

Stan rywalizacji:

2:0 dla Legionovii

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych