WCZYTYWANIE

Menu

Beata Mielczarek: „Nie będziemy szóstką indywidualności”

Przyjmująca Beata Mielczarek po latach rozbratu powróciła do Legionovii. Była zawodniczka m.in. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ATOM-u Trefla Sopot zgodziła się na wywiad, w którym podzieliła się z nami swoimi odczuciami dotyczącymi nowego zespołu i wrażeniami po powrocie do Legionowa po tylu latach.

Legionovia.pl: -Wracasz do Legionovii po latach… Zdaje się, że jednak jest to zupełnie inny klub, niż ten, który opuszczałaś? Co zmieniło się w klubie pod Twoją nieobecność?

Beata Mielczarek: –Byłam w legionowskim zespole wtedy, kiedy wszystko się tworzyło, od II ligi. Przychodząc do II ligi byłam najmłodsza, a teraz jestem jedną z najstarszych zawodniczek w zespole. Klub dalej funkcjonuje na wysokim poziomie organizacyjnym, co odczułam już w II lidze. Czuję się tutaj jak w domu i bardzo się cieszę, że mogłam tu wrócić. Bardzo lubię to miasto i atmosferę, jaka tu panuje

-Jesteś częścią dużego „zaciągu” Legionovii z Atomu Trefla Sopot. Czy fakt, że przechodzisz do Legionovii wraz z Magdaleną Damaske i Alicją Wójcik w jakiś sposób ułatwia Ci te przenosiny?

Beata Mielczarek: –Bardzo się ucieszyłam, że będę razem z Magdą i Alicją w nowym klubie. Na pewno przechodząc z koleżankami z poprzedniego klubu jest mi łatwiej zaadaptować się w nowej drużynie. Z kilkoma dziewczynami znamy się z poprzednich klubów i oczywiście z boiska, fajnie mieć obok siebie osoby, które się już dobrze zna, chociaż tak ogólnie nie mam z tym jakichś większych problemów.

-Za Wami pierwsze treningi. Jak podoba Ci się nowy zespół Legionovii?
Beata Mielczarek: –Już pierwszy tydzień pokazał że będzie to waleczna drużyna, jest tutaj dużo młodych dziewczyn, które mają charakter i serce do walki. Z każdym dniem poznajemy się bardziej, myślę, że na przestrzeni czasu stworzymy drużynę, która pokaże charakter i będzie walczyć w każdym meczu od pierwszego do ostatniego gwizdka.

-Oprócz Ciebie na pozycji przyjmującej mogą grać: Magdalena Damaske, Aleksandra Rasińska, Anna Bączyńska i Ewelina Mikołajewska. Jak widzisz swoją rywalizację z nimi o miejsce w podstawowej „szóstce”?

Beata Mielczarek: –Myślę, że rywalizacja jest bardzo potrzebna na każdej pozycji, żeby osiągnąć dobry wynik i być lepszym. Nikt nie może być pewnym swojej pozycji i taka zdrowa rywalizacja wyjdzie nam na dobre. Każda z nas ma swoje atuty i trener na pewno wyciągnie z nas to, co najlepsze, a na boisku będziemy jednością, a nie szóstką indywidualności. Każda z nas wchodząc na boisko wniesie dużo dobrego dla zespołu.

rozmawiał Maciej Szewczyk
fot. K. Klepacz

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych