WCZYTYWANIE

Menu

Bez punktów, ale dobra postawa w meczu z Chemikiem

Ale też trzeba przyznać, że przez większość czasu mistrzynie Polski kontrolowały przebieg gry. W spotkaniu, które obserwował trener polskiej reprezentacji, Jacek Nawrocki, policzanki pokazały dlaczego są etatowymi od kilku sezonów Mistrzyniami Polski. Pierwszy set miejscowe wygrały bardzo pewnie, a nasze dziewczyny były nieco zbyt stremowane. Przegraliśmy tą partię wyraźnie i zasłużenie. Zupełnie inaczej wyglądał set drugi, ale kolejne akcje przy zagrywce Alicji Grabki wygrały nasze siatkarki. Dobrze serwowała Pacak, a kontry skończyła Iga Chojnacka. Skuteczna w ataku i zagrywce Bociek dała nam prowadzenie 9:6, a chwilę później było 11:7 dla nas. Chemik odrabiał straty, ale Legionovia dwupunktową przewagę utrzymała do stanu 19:19, kiedy to zablokowana została Bociek. Ataki pozwoliły Chemikowi Police wyjść na prowadzenie 21:20. Wynik jednak cały czas oscylował wokół remisu, i brak doświadczenia Ali Grabki (nieudana „kiwka”) i as serwisowy Chemika dały wygraną w tej partii policzankom. Po wznowieniu gry Chemik zaatakował od razu i przy zagrywce Montano policzanki odskoczyły na 7:1. Dwie przerwy w tym momencie wykorzystał już Robert Strzałkowski. Ale skuteczne ataki i bloki pozwoliły Legionovii odrobić nieco strat. Legionovia się nie poddawała, ataki Skiby i Połeć oraz nieudane zbicie Montano dały wynik 11:13. Przewaga Chemika topniała… Ale doświadczenie siatkarek Chemika miało kluczowe znaczenie i w końcówce tego seta. Mecz zakończył błąd Legionovii. Dla nas jednak ważne jest to, że zagraliśmy kolejny dobry mecz i skończyliśmy turę wyjazdową… Boże, w końcu! Ponad dwa tysiące kilometrów w 10 dni, 3 mecze z czołówką ligi… Teraz gramy z Piłą w Arenie. Już w sobotę o 18:00. Musicie być z nami!!!

MVP: Madelaynne Montano

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:23, 25:19)

Składy zespołów:
Chemik: Werblińska (13), Montano (17), Gajgał-Anioł (4), Bełcik (4), Veljković (10), Blagojević (11), Krzos (libero) oraz Smarzek i Jagieło (1)
Legionovia: Pacak (7), Mikołajewska (5), Chojnacka (3), Grabka (6), Bociek (11), Skiba (4), Adamek (libero) oraz Grzelak, Rasińska, Wawrzyniak, Połeć i Alagierska

>> przejdź do fotogalerii

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych