WCZYTYWANIE

Menu

Bezcenne zwycięstwo nad BKS-em!

Ekipa Legionovii odniosła bezcenne zwycięstwo nad BKS Profi Credit Bielsko-Biała i zakończyła fazę zasadniczą sezonu na 11. miejscu. Przed nami play-offy, w których zmierzymy się z Pałacem Bydgoszcz.

Legionowianki wyszły na boisko bardzo zmotywowane: były świadome faktu, iż tylko zwycięstwo może zapewnić im utrzymanie w LSK  bez oglądania się na wyniki innych meczów. Starcie rozpoczęło się nie najlepiej, bowiem BKS wygrał pierwszą odsłonę do 23.  Nasz zespół udźwignął presję i niesiony wspaniałym dopingiem legionowskiej publiczności zwyciężył w kolejnych dwóch setach. W czwartej partii Legionovia wypracowała sobie wyraźną przewagę 20:15, jednak chwilowa zadyszka ofensywy zaowocowała doprowadzeniem do tie-breaka, w którym znów lepsze były miejscowe.

W przerwie meczu miała miejsce miła uroczystość: legionowscy kibice nagrodzili gromką owacją na stojąco juniorki LTS Legionovia, które po raz czwarty z kolei wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski.

Spotkanie trzeba zaliczyć do udanych. W ataku świetnie prezentowały się Magdalena Damaske, Anna Bączyńska Klaudia Alagierska, dużo dobrego przyniosły również bloki Joanny Pacak. Najbardziej wartościową zawodniczką meczu (i najlepszą rozgrywającą kolejki!) wybrana została Paulina Szpak.Legionovia Legionowo – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, 3:2 (23:25, 25:15, 25:21, 22:25, 15:11)

 MVP: Paulina Szpak

Składy:
Legionovia: Szpak, Bączyńska, Damaske, Mielczarek, Alagierska, Pacak i Adamek (libero) oraz Jasek, Grabka, Rasińska i Wójcik.

BKS: Nowicka, Różański, Mancuso, Mucha, Sobolska, Świrad i Lemańczyk (libero) oraz Zakościelna, Pleśnierowicz i Grant.

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych