WCZYTYWANIE

Menu

Budowlani Łódź – SK bank Legionovia 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

Wysoko, pewnie i bez większych kłopotów łodzianki rozprawiły się z zespołem SK banku Legionovii Legionowo. We własnej hali ekipa Budowlanych nie dała wielkich szans dołującym siatkarkom z województwa mazowieckiego i po trzech setach mogła dopisać do swego konta kolejne trzy oczka.

Początek spotkania był wyrównany, a obie ekipy nie wystrzegały się błędów w ataku, posyłając piłki w aut. Gdy Sylwia Pycia wykorzystała siatkarski prezent od rywalek, jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wysunęły się łodzianki (4:2). Zawodniczki z Legionowa udane uderzenia przeplatały pomyłkami, a po pojedynczym bloku Gabrieli Polańskiej na Idze Chojnackiej przegrywały 5:8 na pierwszej przerwie technicznej. Tuż po niej gospodynie zwiększyły tempo, a przy bardzo dobrej postawie w polu serwisowym Eweliny Brzezińskiej podopieczne Jacka Pasińskiego stopniowo powiększały swoją przewagę (11:6). Przyjezdne próbowały przeciwstawić się przeciwniczkom szczelnym blokiem, ale po drugiej stronie siatki skuteczna była Julia Twardowska, zastępująca kontuzjowaną Daianę Muresan. Ładne zagranie Pyci sprowadziło obie ekipy na drugi regulaminowy czas przy wyniku 16:10 dla Budowlanych. Jednak zaraz po jego zakończeniu Legionovia zachowała więcej dokładności w swoich poczynaniach, dzięki czemu zbliżyła się do miejscowych tylko na jedno oczko (15:16). Sytuację w łódzkich szeregach uspokoiła nieco swoimi serwisami Twardowska (22:19). Legionowianki walczyły dzielnie, ale przeważyło doświadczenie oponentek. Partię zakończyła asem serwisowym Martyna Grajber. Budowlani Łódź zwyciężyli 25:19.

Drugą odsłonę z wysokiego C rozpoczęły siatkarki Budowlanych Łódź. Podopieczne Jacka Pasińskiego za sprawą dynamicznych zagrywek Heike Beier szybko wysunęły się na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Jednak dzięki ładnym zbiciom Klaudii Grzelak legionowianki zdołały zminimalizować straty (5:6), by ponownie tracić trzy oczka do rywalek na pierwszej przerwie technicznej. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, bowiem po skutecznym zbiciu Darii Paszek na tablicy świetlnej zapanował remis po 8. Na boisku toczyła się zacięta walka, ale tuż przed drugą przerwą techniczną łodzianki wrzuciły wyższy bieg. Za sprawą sprytnej kiwki z drugiej piłki Pavli Vincourovej czy piorunującego uderzenia po prostej Twardowskiej gospodynie prowadziły 16:12. Gdy na lewej flance uaktywniła się Beier, zaliczka Budowlanych wzrosła do sześciu oczek (18:12). Przyjezdne zmagały się ze sporymi kłopotami w przyjęciu, co było jak woda na młyn dla siatkarek miasta włókniarzy (14:22). Zespół z województwa mazowieckiego próbował ratować się pojedynczymi, udanymi akcjami w bloku, ale było to za mało. Skutecznym atakiem blok-aut drugą partię zakończyła Brzezińska. Miejscowe wygrały 25:16.

Będące już na fali łodzianki otworzyły kolejne rozdanie od przewagi 2:0 po sprytnej zagrywce Beier, ale legionowianki nie pozwalały rywalkom odskoczyć na większą ilość punktów. Za sprawą skutecznych ataków Klaudii Grzelak Legionovia dotrzymywała kroku Budowlanym (5:5). Vincourowa posyłała wiele piłek na środek siatki do Polańskiej, a ta nie marnowała swoich szans. Niezła efektywność na siatce dała zawodniczkom Jacka Pasińskiego dwa punkty nadwyżki na pierwszej przerwie technicznej. Po niej na parkiecie zapanowała gra na styku. Siłą napędową drużyny z Legionowa była Grzelak, a gdy dynamiczną zagrywką popisała się Monika Bociek, przyjezdne odskoczyły na dwa oczka (14:12). Jednak gdy swoje umiejętności w tym siatkarskim elemencie pokazała także Magda Woźniczka, łodzianki powróciły na czoło podczas drugiego regulaminowego czasu (16:14). Ekipa z Mazowsza próbowała przełamać oponentki, ale sprawy w swoje ręce wzięła Beier, która raz po raz punktowała to z lewej flanki, to z pola serwisowego (22:17). Miejscowe zachowały inicjatywę do końca, a mecz zamknął błąd zawodniczek Roberta Strzałkowskiego. Budowlani Łódź odnieśli zwycięstwo w stosunku 25:20 i w całym meczu pewnie 3:0.

MVP: Dorota Medyńska

Budowlani Łódź – SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

Składy zespołów:
Budowlani: Polańska (9), Twardowska (11), Pycia (5), Beier (16), Brzezińska (11), Vincourova (5). Medyńska (libero) oraz Grajber (1), Tobiasz i Woźniczka
Legionovia: Smarzek (6), Paszek (5), Wójcik (1), Gajewska (1), Chojnacka (1), Połeć (9), Wysocka (libero) oraz Adamek (libero), Pacak, Bociek (7) i Grzelak (7)

źródło: siatka.org, aut:. Karolina Kozłowska

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych