WCZYTYWANIE

Menu

Bydgoski horror z happy endem dla Pałacu

Znów Legionovia pokazała siatkarski pazur i nie będąc faworytem nawiązała wyrównaną walkę z Pałacem Bydgoszcz. Legionowianki byly o włos od zwycięstwa. jednak po prawdziwym siatkarskim horrorze musiały zadowolić się jednym punktem w tabeli.

W całym meczu Pałac wygrał zaledwie różnicą jednego „małego” punktu. Po nie najlepszym pierwszym secie zawodniczki Legionovii wróciły ze zdwojoną determinacją i dość łatwo wygrały dwa kolejne.  Na skrzydłach dwoiły się i troiły Małgorzata Jasek Anna Bączyńska (po 21 punktów w całym meczu), skuteczne ataki z przesuniętej krótkiej „dołożyła” Alicja Wójcik. Niestety, siły rozpędu nie starczyło na czwartą odsłonę, w której po raz kolejny przeważały podopieczne Piotra Makowskiego.

Tie-break długo będzie śnił się po nocach bardziej wrażliwym kibicom. Po ostrej walce na początku, zespół trenera Olenderka zbudował sobie przewagę w kluczowym – jak się zdawało – momencie. Legionovia prowadziła już 14:11, wówczas jednak na zagrywkę powędrowała Weronika Fojucik, która skutecznie utrudniła naszemu zespołowi wyprowadzenie skutecznej akcji i rzutem na taśmę poprowadziła swój zespół do wygranej.

Po raz pierwszy spotkanie wyjazdowe Legionovii transmitowane było radiowo we współpracy z Siatkarskim Radiem. W kolejnych starciach postaramy się rozwijać tę współpracę i wzbogacać ją o nowe elementy.

 

KS Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo, 3:2 (25:18, 16:25, 17:25, 25:16, 16:14)

Legionovia: Szpak, Jasek, Damaske, Mielczarek, Wójcik, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Bączyńska, Grabka, Mikołajewska, Pacak i Adamek (libero)

Pałac: Mazurek, Szczygioł, Krzywicka, Kuligowska, Misiuna, Różyńska, Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Wenerska, Maternia, Świder, Fojucik i Fedusio

MVP: Natalia Misiuna

 

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych