WCZYTYWANIE

Menu

Cassidy Pickrell nową skrzydłową Legionovii

Miło nam poinformować, że skład Legionovii na sezon 2018/19 uzupełniła 24-letnia amerykańska skrzydłowa Cassidy Pickrell.

Pochodząca z Teksasu zawodniczka mierzy 185 centymetry wzrostu. Ostatni sezon spędziła w szwajcarskim Viteos NUC, z którym zagrała w finale krajowego pucharu. Wcześniej reprezentowała barwy Uniwersytetu Stanowego w Arizonie. W Lidze Siatkówki Kobiet spotka dobrą znajomą – w przeszłości (w rozgrywkach szkolnych w Teksasie) grała w ekipie z nową środkową Chemika Police Chiaką Ogbogu.

Cieszę się ze nasz skład się powiększa. Cassidy jest zawodniczką, która idealnie wkomponuje się w zespół nie tylko sportowo, ale tez mentalnie – powiedział trener Piotr Olenderek – Na pewno będzie dobrym duchem naszego zespołu.

Po przylocie do Polski nowa zawodniczka Legionovii odbyła dwutygodniowe testy, podczas których sztab szkoleniowy mógł ocenić jej umiejętności.

-Bardzo mi się tu podoba– powiedziała Pickrell – Tworzymy wspaniały zespół. Dobrze czuję się w Legionowie – miasto jest urocze, uwielbiam to, że jest w nim dużo zieleni i zapach otaczających halę drzew. Już nie mogę się doczekać sezonu!

Cassidy Pickrell bardzo szybko zaaklimatyzowała się w Legionowie – komentuje Prezes Sławomir Supa – Dwutygodniowy okres testowy pozwolił nam rozwiać wątpliwości i upewnić się, że chcemy, by współtworzyła nasz nowy zespół. 

Podczas testów Teksanka wygospodarowała również czas na zwiedzanie

Byłam w Warszawie, to piękne miasto! – mówi – Ma tak bogatą historię, bardzo chętnie poznam ją lepiej. W ostatni weekend wybrałam się pociągiem do Niemiec i z okien mogłam oglądać Polskę. To przepiękny kraj, bardzo chcę zobaczyć więcej!

24-latka jest drugą po Kristinie Kickiej cudzoziemką, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować Legionovię. Bariera językowa nie okazała się wielkim problemem:

Zespół przyjął mnie bardzo ciepło. Wszyscy są bardzo mili i cieszę się, że pozytywnie przeszłam testy i dołączyłam do tej ekipy. Na pewno od każdego będę się mogła czegoś nauczyć, pracujemy bardzo ciężko.

Cassidy Pickrell zadebiutuje już podczas turnieju I love volleyball w Radomiu. Zagra z numerem 22 na koszulce.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!