WCZYTYWANIE

Menu

Cassidy Pickrell nową skrzydłową Legionovii

Miło nam poinformować, że skład Legionovii na sezon 2018/19 uzupełniła 24-letnia amerykańska skrzydłowa Cassidy Pickrell.

Pochodząca z Teksasu zawodniczka mierzy 185 centymetry wzrostu. Ostatni sezon spędziła w szwajcarskim Viteos NUC, z którym zagrała w finale krajowego pucharu. Wcześniej reprezentowała barwy Uniwersytetu Stanowego w Arizonie. W Lidze Siatkówki Kobiet spotka dobrą znajomą – w przeszłości (w rozgrywkach szkolnych w Teksasie) grała w ekipie z nową środkową Chemika Police Chiaką Ogbogu.

Cieszę się ze nasz skład się powiększa. Cassidy jest zawodniczką, która idealnie wkomponuje się w zespół nie tylko sportowo, ale tez mentalnie – powiedział trener Piotr Olenderek – Na pewno będzie dobrym duchem naszego zespołu.

Po przylocie do Polski nowa zawodniczka Legionovii odbyła dwutygodniowe testy, podczas których sztab szkoleniowy mógł ocenić jej umiejętności.

-Bardzo mi się tu podoba– powiedziała Pickrell – Tworzymy wspaniały zespół. Dobrze czuję się w Legionowie – miasto jest urocze, uwielbiam to, że jest w nim dużo zieleni i zapach otaczających halę drzew. Już nie mogę się doczekać sezonu!

Cassidy Pickrell bardzo szybko zaaklimatyzowała się w Legionowie – komentuje Prezes Sławomir Supa – Dwutygodniowy okres testowy pozwolił nam rozwiać wątpliwości i upewnić się, że chcemy, by współtworzyła nasz nowy zespół. 

Podczas testów Teksanka wygospodarowała również czas na zwiedzanie

Byłam w Warszawie, to piękne miasto! – mówi – Ma tak bogatą historię, bardzo chętnie poznam ją lepiej. W ostatni weekend wybrałam się pociągiem do Niemiec i z okien mogłam oglądać Polskę. To przepiękny kraj, bardzo chcę zobaczyć więcej!

24-latka jest drugą po Kristinie Kickiej cudzoziemką, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować Legionovię. Bariera językowa nie okazała się wielkim problemem:

Zespół przyjął mnie bardzo ciepło. Wszyscy są bardzo mili i cieszę się, że pozytywnie przeszłam testy i dołączyłam do tej ekipy. Na pewno od każdego będę się mogła czegoś nauczyć, pracujemy bardzo ciężko.

Cassidy Pickrell zadebiutuje już podczas turnieju I love volleyball w Radomiu. Zagra z numerem 22 na koszulce.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych