WCZYTYWANIE

Menu

Cenne trzy punkty na koncie Dąbrowianek

Ciekawie zapowiadające się spotkanie Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza z SK bankiem Legionovią Legionowo rozstrzygnęło się w trzech odsłonach. Zespół z Zagłębia miał kłopoty w pierwsze partii, którą ostatecznie wygrał 25:22, natomiast w kolejnych grał już swobodniej i kolejne dwie partie zakończył szybciej. Dla legionowianek porażka w Dąbrowie Górniczej jest przedłużeniem serii słabych występów.

Dąbrowianki mecz z ekipą Legionovii rozpoczęły od powadzenia 3:1, potem do głosu doszły przyjezdne, które dobrze radziły sobie w bloku i dzięki temu elementowi wyszły na prowadzenie 6:4. Miejscowa drużyna miała problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia i popełniała wiele błędów własnych, przez co na pierwszej technicznej przegrywała 6:8. Potem w dalszym ciągu stroną dyktującą warunki gry była Legionovia – serią skutecznych asów serwisowych popisała się Daria Paszek i ekipa gości prowadziła 11:6. Widząc słabą postawę swoich zawodniczek o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera, lecz posunięcie to na niewiele się zdało. Ciężar gry wzięła na siebie Karolina Różycka i po serii jej zagrywek miejscowa ekipa odrobiła straty i miała jeden punkt więcej od swoich rywalek (16:15). Nie zrażone takim obrotem sprawy siatkarki z Legionowa nie dawały za wygraną i po kolejnej serii błędów gospodyń uzyskały dwupunktową przewagę (18:16). Ekipa z Zagłębia doprowadziła do remisu, a po serii zagrywek Deji McClendon miała trzy punkty zapasu (23:20), był to decydujący moment tej partii, który zadecydował o zwycięstwie w tej partii MKS-u.

W drugiej odsłonie meczu od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawały miejscowe siatkarki, które zdominowały swoje rywalki, odrzuciły je od siatki i uzyskały prowadzenie 11:4. Podopieczne trenera Ettore Guidettiego popełniły serię błędów własnych, myliły się w niemal każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, serię dąbrowianek przerwała atakiem ze skrzydła Daria Paszek i było 11:5 dla MKS-u. Wypracowana przewaga przez dąbrowianki pozwoliła im kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Gospodynie podbijały ataki swoich rywalek i przez to powiększyły swoją przewagę do dziewięciu punktów 21:12. Ekipa gości była bezradna i przegrała tą jednostronną partię w stosunku 17:25.

Na początku trzeciego seta obie drużyny popełniły wiele błędów własnych przez co gra była szarpana i mało widowiskowa. Po dwóch zbiciach Malwiny Smarzek na pierwszej przerwie technicznej lepsze o dwa punkty były siatkarki z Legionowa (8:6). Podopieczne trenera Serramalery szybko doprowadziły do remisu 10:10 i od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkty i obie nie ustrzegły się pomyłek w swoich szeregach. Sygnał do ataku dała McClendon i po jej zagrywkach było 17:15 dla MKS-u. Kolejne punkty na konto miejscowej ekipy zapisały: Różycka i Dziękiewicz i przewaga dąbrowianek wzrosła do czterech punktów (20:16). Pojedynczymi akcjami do skutecznej gry próbowała poderwać Paszek, ale to nie wystarczyło na gospodynie. Zbicie ze środka Elonory Dziękiewicz zakończyło ten pojedynek i dąbrowska ekipa zapisała na swoje konto trzy punkty.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – SK bank Legionovia 3:0 (25:22, 25:17 25:20)

Składy zespołów:
MKS: Różycka (13), Bałucka (2), Dziękiewicz (9), Hancock (4), McClendon (13), Pavan (13), Strasz (libero)
Legionovia: Smarzek (11), Paszek (7), Wójcik (6), Gajewska (1), Chojnacka (5), Połeć (7), Wysocka (libero) oraz Adamek (libero), Szubert, Pacak, Zaciek i Bociek (2)

źródło: siatka.org, aut.: Robert Sarna

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!