WCZYTYWANIE

Menu

Chiappini: Mój zespół ma to, czego szukałem

Legionovia.pl: -Proszę opowiedzieć o nowym składzie DPD Legionovii. Czy jest pan zadowolony z ekipy, którą panu powierzono? Co można powiedzieć o stylu i ambicjach tego zespołu?

Alessandro Chiappini: -Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani rozpoczęciem ligi, mamy w naszym projekcie dużo nowych osób, które chcą robić wielkie rzeczy, są bardzo zmotywowane. To dokładnie to, czego szukaliśmy u zawodniczek podczas konstruowania składu. Jestem bardzo zadowolony z mojej ekipy, gdybym mógł ją zmienić, nie zrobiłbym tego. Jestem optymistą i jeśli to, co mam w głowie, stanie się faktem – zostaniemy pięknie wynagrodzeni wynikami.

-Rozegraliście w trakcie okresu przygotowawczego dziesięć oficjalnych meczów towarzyskich i dwie dodatkowe gry testowe z AZS AWF Warszawa. Jak skomentuje pan wyniki i – przede wszystkim – dyspozycję swojego zespołu?

-W sparingach, które rozegraliśmy w okresie przygotowawczym, mieliśmy swoje wzloty i upadki, ale to wszystko było zgodne z naszym planem. Zainwestowaliśmy dużo energii w ciężki trening fizyczny, żeby wybudować silną bazę do wyższej jakości pracy później, a więc na sparingach nie mieliśmy w sobie świeżości, ale nawet wtedy informacja zwrotna, jaką dostawaliśmy z boiska, była zawsze pozytywna. Mieliśmy okazję do wypróbowania różnych rozwiązań.

-Czy zespół jest obecnie u szczytu swojej formy? A jeśli nie, na kiedy przewidujecie taki moment?

-Myślę, że jesteśmy w niezłej dyspozycji pomimo, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy drobne kłopoty, które nie pozwoliły nam przez jakiś czas trenować z całym zespołem. Każda sytuacja, jeśli jest odpowiednio wykorzystana, daje nowe doświadczenia. Jak mówiłem wcześniej, w naszym zespole jest dużo nowych zawodniczek i poprawa komunikacji na parkiecie wymaga czasu. Pracujemy dużo żeby poprawić styl naszej gry, jesteśmy na dobrej drodze i w dobrym punkcie. Motywacja, którą pokazują moje zawodniczki i ich otwartość na zmiany by pomóc zespołowi stać się lepszym są naprawdę pomocne w mojej pracy, dlatego korzystając z okazji chciałbym podziękować mojemu zespołowi i sztabowi.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych