WCZYTYWANIE

Menu

Co za emocje w Arenie! Legionovia postraszyła faworytki do medalu

Kto nie był w poniedziałek w Arenie, niech żałuje! Legionovia stworzyła wraz z wiceliderkami z Łodzi widowisko, które na długo pozostanie w pamięci kibiców.

Po nie najlepszym początku spotkania legionowianki poukładały swoją grę i zdołały nawiązać wyrównaną walkę z faworytkami. Na początku meczu urazu doznała Izabela Kowalińska, którą zastąpiła późniejsza MVP Agata Wawrzyńczyk. Do końca partii trwała wyrównana walka, jednak to ŁKS zachował więcej spokoju w końcówce i wyszedł na prowadzenie w meczu. Druga odsłona na długo zapadnie w pamięć fanom siatkarskich emocji. Legionowianki przegrywały 18:24, lecz po raz kolejny w tym roku dały prawdziwy pokaz waleczności i zdołały nie tylko wyrównać, ale przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po walce na przewagi (29:27).

Trzecia odsłona była prawdziwym koncertem gry Legionovii. Podopieczne trenera Olenderka wspaniale broniły i blokowały, skutecznie utrudniając rywalkom zdobywanie punktów. Legionovia wygrała 25:16 i już w tym momencie można było mówić o niemałej sensacji. Gospodynie miały szanse nawet na zdobycie kompletu punktów, ale ekipa trenera Maska zdołała odzyskać rytm i zwyciężyć w zaciętym czwartym secie. W wojnie nerwów w tie-breaku Legionovia prowadziła już 12:9, ale zdobycie trzech punktów z faworytem do medalu Mistrzostw Polski to nie lada wyczyn. Łodzianki rzutem na taśmę wyszarpały zwycięstwo, pozostawiając miejscowym jeden arcyważny punkt do ligowej tabeli.

MVP wybrana została Agata Wawrzyńczyk, warto jednak wyróżnić występ Magdaleny Damaske, która w dniu swoich urodziny była – również zdaniem mediów i osób związanych z zespołem gości – jednym z najjaśniejszych punktów tego spotkania.

Kolejne spotkanie w Arenie Legionowo już 3 marca! Podejmiemy wówczas POLI Budowlanych Toruń.

Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź, 2:3 (21:25, 29:27, 25:16, 22:25, 13:15)

Składy:
Legionovia: Jasek, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Szpak, Wójcik, Korabiec (libero) oraz Pacak, Rasińska, Bączyńska, Grabka i Adamek (libero)
ŁKS: Kwiatkowska, Bidias, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimienko-Młotkowska, Szyjka (libero) oraz Wawrzyńczyk, McClendon, Mras i Strasz (libero)

MVP: A. Wawrzyńczyk

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych