WCZYTYWANIE

Menu

Co za mecz z Chemikiem!

Za siatkarkami DPD Legionovii bardzo dobry debiut przed własną publicznością. Co prawda Chemik wygrał, ale podopieczne Alessandro Chiappiniego skradły serce trybun piękną walką!

Powiedzieć, że to Grupa Azoty Chemik Police był faworytem tego spotkania… To nic nie powiedzieć. Wzmocniony wyróżniającymi się na ligowych parkietach kubańskimi skrzydłowymi Wilmą Salas Rossel i Gyselle Silvą Franco Chemik jest jednym z głównych faworytów do najwyższych laurów w sezonie 2019/20.

Siatkarki DPD Legionovii wybiegły na parkiet bardzo zmotywowane. Do walki inspirował je doping wypełniających DPD Arenę Legionowo niemal po brzegi kibiców. Od początku dały do zrozumienia wszem i wobec, że nie zamierzają się poddać tylko dlatego, że nie są stawiane w roli faworytek.

Legionowianki imponowały dobrą organizacją gry obronnej, dużą ambicją i skutecznością kontrataków. Skutecznie przeciwstawiały się grającym bardzo szybką i widowiskową siatkówkę policzankom. Po zaciętych końcówkach wygrały pierwsze dwie partie i zapisały na swoim koncie pierwszy punkt do ligowej tabeli.

Kolejne trzy partie stanęły pod znakiem dominacji Chemika, w którym imponowały zwłaszcza Natalia Mędrzyk i późniejsza MVP Wilma Salas Rossel. Czwarta ekipa LSK z ostatniego sezonu wprowadziła kilka korekt w swojej taktyce, dzięki czemu skutecznie wykorzystała swoje najsilniejsze strony i sięgnęła po dwa punkty. Niemniej, publiczność w hali długo oklaskiwała waleczne legionowianki! Już nie możemy się doczekać kolejnych meczów!

DPD Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police, 2:3 (26:24, 25:23, 18:25, 16:25, 8:15)

MVP: Wilma Salas Rossel

Składy:

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Silva Franco, Mędrzyk, Salas Rossel, Wasilewska, Truszkina, Maj-Erwardt (libero) oraz M.Łukasik i Polak

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Strantzali, Tokarska, Łukasik, Lemańczyk (libero) oraz Wójcik, Adamek (libero), Dyduła, Karpińska i Matejko.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych