WCZYTYWANIE

Menu

Dąbrowska drużyna bliżej zajęcia piątej lokaty

Pierwszy set spotkania o piątą lokatę w Orlen Lidze rozpoczął się po myśli gospodyń, które po błędzie przyjezdnych prowadziły 4:3. Odpowiedź dąbrowianek była natychmiastowa i po błędzie Malwiny Smarzek MKS prowadził 6:4. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Legionovii i był to dobry ruch szkoleniowca, legionowianki doprowadziły do remisu 7:7. Dąbrowianki nie dawały za wygraną i po tym jak skuteczną akcją w bloku popisała się Dominika Sobolska miały trzy „oczka” przewagi (11:8). Przyjezdne lepiej prezentowały się w polu zagrywki, kończyły swoje ataki z pierwszego tempa i na drugiej przerwie technicznej miały dwupunktową przewagę (16:14). Trener Legionovii rotował składem, ale takie manewry też nie przyniosły rezultatu i po asie serwisowym Natalii Piekarczyk miejscowe zawodniczki traciły cztery punkty do dąbrowianek (14:18). Podłamane takim obrotem sprawy siatkarki z Mazowsza całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom i po dwóch punktowych akcjach Marty Łukaszewskiej przegrywały 15:21. Ostatecznie gospodynie przegrały premierową odsłonę 18:25 po tym jak skutecznie zaatakowała Marta Łukaszewska.

Druga partia spotkania toczyła się pod wyraźne dyktando miejscowej ekipy. Dąbrowianki dotrzymywały kroku swoim przeciwniczkom do stanu 11:11 po czym ton wydarzeniom na boisku nadawała ekipa z Legionowa. Set miał jednostronny przebieg, ekipa gości miała problem z przyjęciem zagrywki i nadziewała się na szczelny blok swoich rywalek. Po tym jak punktowym blokiem popisała się Thibeault drużyna Legionovii prowadziła 24:14 i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Błąd w ataku Giny Mancuso sprawił że Legionovia wygrała tego seta 25:17 i w meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie tego meczu ekipa MKS-u prowadziła 7:4, ale potem swoją grę przyśpieszyły miejscowe zawodniczki i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Błąd w ataku Katarzyny Koniecznej sprawił, że gospodynie prowadziły 8:7 i od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt. Zbicie Igi Chojnackiej oraz punktowy blok Eweliny Smarzek na Tamarze Kaliszuk dały Legionovii dwupunktowe prowadzenie11:9. Ekipa z Dąbrowy Górniczej pomimo niekorzystnego obrotu sprawy postawiła szczelny blok i dzięki temu elementowi to ona prowadziła 15:14. Bardziej zdeterminowana była ekipa gości, która po zbiciu Mancuso powiększyła przewagę do dwóch „oczek” (18:16). Kapitan zespołu MKS – Eleonora Dziękiewicz dwukrotnie zaskoczyła gospodynie atakami z obiegnięcia i ekipa z Zagłębia prowadziła 20:17. Jak się później okazało były to decydujące momenty tego seta bowiem podopieczne trenera Ettore Guidettiego nie potrafiły nawiązać wyrównanej gry z dąbrowianki i po punktowym ataku ze skrzydła Joanny Staniuchy-Szczurek przegrywały 1:2 w meczu.

Na początku czwartego seta skuteczną grą w bloku popisała się Dominika Sobolska (2:1), zawodniczka ta poderwała swoją drużynę do dobrej gry i po błędzie Moniki Bociek MKS prowadził 7:2. Taka przewaga utrzymała się przez dłuższy okres gry i to dąbrowianki były stroną dyktującą warunki gry (5:10). Zadowolone taką przewagą przyjezdne zaczęły tracić przewagę i przy stanie 8:11 o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera. Ekipa gości szybko poprawiła przyjęcie i na drugiej przerwie technicznej osiągnęła sześciopunktową przewagę (10:16). Drużyna Legionovii stopniowo odrabiała straty, do MKS-u (16:17). Dąbrowska drużyna była w odwrocie i po punktowym bloku Wójcik przegrywała 17:19, jeszcze jeden zryw ekipy z Dąbrowy Górniczej sprawił, że był remis 20:20. Sytuacja na boisku zmieniała się niczym w kalejdoskopie i po asie serwisowym Tamary Kaliszuk to MKS prowadził 22:21. Był to decydujący moment tego seta jak i meczu, legionowianki nie podniosły się i przegrały tą partię 23:25 oraz cały mecz 1:3.

MVP meczu: Natalia Piekarczyk

SK bank Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (18:25, 25:17, 19:25, 23:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Smarzek, Paszek, Wójcik, Thibeault, Chojnacka, Bechis, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Bociek i Szymańska
MKS: Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Çemberci, Kaliszuk, Sobolska, Strasz (libero) oraz Łukaszewska, Piekrczyk -, Staniucha-Szczurek

Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.