WCZYTYWANIE

Menu

Dąbrowska drużyna bliżej zajęcia piątej lokaty

Pierwszy set spotkania o piątą lokatę w Orlen Lidze rozpoczął się po myśli gospodyń, które po błędzie przyjezdnych prowadziły 4:3. Odpowiedź dąbrowianek była natychmiastowa i po błędzie Malwiny Smarzek MKS prowadził 6:4. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Legionovii i był to dobry ruch szkoleniowca, legionowianki doprowadziły do remisu 7:7. Dąbrowianki nie dawały za wygraną i po tym jak skuteczną akcją w bloku popisała się Dominika Sobolska miały trzy „oczka” przewagi (11:8). Przyjezdne lepiej prezentowały się w polu zagrywki, kończyły swoje ataki z pierwszego tempa i na drugiej przerwie technicznej miały dwupunktową przewagę (16:14). Trener Legionovii rotował składem, ale takie manewry też nie przyniosły rezultatu i po asie serwisowym Natalii Piekarczyk miejscowe zawodniczki traciły cztery punkty do dąbrowianek (14:18). Podłamane takim obrotem sprawy siatkarki z Mazowsza całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom i po dwóch punktowych akcjach Marty Łukaszewskiej przegrywały 15:21. Ostatecznie gospodynie przegrały premierową odsłonę 18:25 po tym jak skutecznie zaatakowała Marta Łukaszewska.

Druga partia spotkania toczyła się pod wyraźne dyktando miejscowej ekipy. Dąbrowianki dotrzymywały kroku swoim przeciwniczkom do stanu 11:11 po czym ton wydarzeniom na boisku nadawała ekipa z Legionowa. Set miał jednostronny przebieg, ekipa gości miała problem z przyjęciem zagrywki i nadziewała się na szczelny blok swoich rywalek. Po tym jak punktowym blokiem popisała się Thibeault drużyna Legionovii prowadziła 24:14 i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Błąd w ataku Giny Mancuso sprawił że Legionovia wygrała tego seta 25:17 i w meczu był remis 1:1.

W kolejnym secie tego meczu ekipa MKS-u prowadziła 7:4, ale potem swoją grę przyśpieszyły miejscowe zawodniczki i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Błąd w ataku Katarzyny Koniecznej sprawił, że gospodynie prowadziły 8:7 i od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt. Zbicie Igi Chojnackiej oraz punktowy blok Eweliny Smarzek na Tamarze Kaliszuk dały Legionovii dwupunktowe prowadzenie11:9. Ekipa z Dąbrowy Górniczej pomimo niekorzystnego obrotu sprawy postawiła szczelny blok i dzięki temu elementowi to ona prowadziła 15:14. Bardziej zdeterminowana była ekipa gości, która po zbiciu Mancuso powiększyła przewagę do dwóch „oczek” (18:16). Kapitan zespołu MKS – Eleonora Dziękiewicz dwukrotnie zaskoczyła gospodynie atakami z obiegnięcia i ekipa z Zagłębia prowadziła 20:17. Jak się później okazało były to decydujące momenty tego seta bowiem podopieczne trenera Ettore Guidettiego nie potrafiły nawiązać wyrównanej gry z dąbrowianki i po punktowym ataku ze skrzydła Joanny Staniuchy-Szczurek przegrywały 1:2 w meczu.

Na początku czwartego seta skuteczną grą w bloku popisała się Dominika Sobolska (2:1), zawodniczka ta poderwała swoją drużynę do dobrej gry i po błędzie Moniki Bociek MKS prowadził 7:2. Taka przewaga utrzymała się przez dłuższy okres gry i to dąbrowianki były stroną dyktującą warunki gry (5:10). Zadowolone taką przewagą przyjezdne zaczęły tracić przewagę i przy stanie 8:11 o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera. Ekipa gości szybko poprawiła przyjęcie i na drugiej przerwie technicznej osiągnęła sześciopunktową przewagę (10:16). Drużyna Legionovii stopniowo odrabiała straty, do MKS-u (16:17). Dąbrowska drużyna była w odwrocie i po punktowym bloku Wójcik przegrywała 17:19, jeszcze jeden zryw ekipy z Dąbrowy Górniczej sprawił, że był remis 20:20. Sytuacja na boisku zmieniała się niczym w kalejdoskopie i po asie serwisowym Tamary Kaliszuk to MKS prowadził 22:21. Był to decydujący moment tego seta jak i meczu, legionowianki nie podniosły się i przegrały tą partię 23:25 oraz cały mecz 1:3.

MVP meczu: Natalia Piekarczyk

SK bank Legionovia Legionowo – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (18:25, 25:17, 19:25, 23:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Smarzek, Paszek, Wójcik, Thibeault, Chojnacka, Bechis, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Bociek i Szymańska
MKS: Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Çemberci, Kaliszuk, Sobolska, Strasz (libero) oraz Łukaszewska, Piekrczyk -, Staniucha-Szczurek

źródło: siatka.org, aut.: Robert Sarna

>> przejdź do galerii

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych