WCZYTYWANIE

Menu

Dalej mamy szansę na złoto w Młodej Lidze!

PGE Atom Trefl Sopot przegrał z SK bankiem Legionovią Legionowo 2:3 (25:20, 25:27, 25:21, 17:25, 12:15).

Początek meczu to wyrównana walka obu drużyn. Już pierwsza, długa akcja pokazała, że naprzeciw siebie stanęły dwa silne zespoły. Pierwszy punkt zdobyły siatkarski SK banku po wybiciu piłki w aut przez Dominikę Mikołajewską. Dalsza walka toczyła się punkt za punkt. Goście objęli dwupunktowe prowadzenie przy stanie 7:9. Po zagrywce w siatkę Natalii Gajewskiej oraz udanym bloku Atomówek, było 9:9. Po udanej akcji Darii Szczyrby gospodynie wysunęły się na prowadzenie 14:12. Kilka chwil później Atomówki zwiększyły przewagę do 3 punktów – 17:14. Nieporozumienie w zespole Legionowii dało kolejny punkt gospodyniom. Przy stanie 19:17 o czas poprosił trener Wojciech Lalek. Chwilę później PGE Atom Trefl zdobył 20. punkt. W końcówce legionowianki odrobiły dwa punkty. Wybicie piłki w aut przez Igę Chojnacką ustaliło wynik pierwszej partii na 25:20.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobyły siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. Po kilku chwilach podopieczne Piotra Mateli prowadziły 3:0. Po ataku Malwiny Smarzek na taśmę gospodynie prowadziły 4:1. Po sforsowaniu bloku sopocianek przez Monikę Bociek było 5:2. SK bank zaczął odrabiać straty doprowadzając do stanu 6:5. Dalszy ciąg to ponowna walka punkt za punkt. Milena Paszyńska zdobyła punkt dla Legionovii, dając zespołowi prowadzenie 8:9. Po asie serwisowym Dominiki Mras na tablicy widniał wynik 11:9. Po udanym bloku SK banku ponownie doszło do remisu 11:11. Po udanym ataku Malwiny Smarzek, goście objęli prowadzenie 12:14. Przy stanie 14:17 o pierwszą przerwę poprosił trener Piotr Matela. W końcówce Legionovia odskoczyła sopociankom 15:21. Szkoleniowiec PGE Atomu poprosił ponownie o czas. Gospodynie odrobiły 4 punkty z rzędu – 19:22. SK bank prowadził 21:24. Po chwili było po 24. Po bloku Malwiny Smarzek Legionovia wygrała drugi set 25:27.

Trzecia odsłona to ponownie wyrównana rywalizacja zespołów. Przy stanie 4:2 za Karolinę Szymańską weszła Katarzyna Niderla. Po przebiciu bloku z pajpa przez Darię Szczyrbę było 8:4. Gospodynie zwiększały przewagę. Po ataku SK banku w aut na tablicy widniał wynik 10:5. Po nieudanym ataku Katarzyny Jędrzejewskiej z lewego skrzydła sopocianki prowadziły 13:6. O czas poprosił trener Wojciech Lalek. Legionowianki starały się odrobić straty. Udało się zmiejszyć różnicę do 4 punktów przy stanie 14:10. Chwilę później Atomówki ponownie odskoczyły – 16:10. Goście odpowiedzili zdobyciem 2 punktów. Podopieczne Piotra Mateli nie pozostały dłużne. Gospodynie prowadziły 18:12. Po zablokowaniu Moniki Bociek PGE Atom prowadził 20:14. Kolejne akcje kończyły się punktami dla SK banku Legionovii. Sopocianki nie wykorzystały pierwszej piłki setowej. Justyna Zemlik zaatakowała w aut. Podpieczne Wojciecha Lalka odrobiły 2 punkty. O przerwę poprosił trener sopocianek. Kropkę nad i postawiła z lewego skrzydła Justyna Zemlik. PGE Atom Trefl wygrał 3. set 25:21.

Pierwszy punkt czwartej partii dla Atomówek. Mimo początkowego prowadzenia gospodyń 4:2, po kilku chwilach na tablicy widniał wynik 5:8. SK bank zwiększał przewagę. Sopocianki nie potrafiły zatrzymać Malwiny Smarzek. Przegrywały 7:13. Piotr Matela poprosił o czas. Po chwili było 7:16. SK bank zwiększył przewagę do 9:19. Po bloku Moniki Bociek PGE Atom zdobył 11. punkt. Przy stanie 12:19 o czas poprosił trener gości. Kiwka Domniki Mikołajewskiej dała gospodyniom 13. punkt. Po bloku Julii Piotrowskiej legionowianki prowadziły 14:21. Atomówki próbowały odrobić straty. SK bank utrzymywał jednak wysokie prowadzenie. Błąd Dominiki Mikołajewskiej dał gościom pierwszą piłkę setową. Legionovia jej nie wykorzystała. Chwilę później było 17:25.

W tie-breaku pierwsza zagrywka należała do gospodyń. Po ataku Moniki Bociek był remis po 1. Po chwili było 3:1. Nieporozumienie w zespole gospodyń kosztowało stratę punktu. Legionowianki wyszły na prowadzenie 3:4. Doszło do remisu po 4. Po ataku Malwiny Smarzek było 6:6. Ta partia to niezwykle wyrównana walka. Po wybiciu przez PGE Atom piłki w aut, SK bank prowadził 9:10. Gospodynie odrobiły punkt. Po chwili legionowianki ponownie odskoczyły – 10:13. Pierwsza piłka meczowa dla SK banku przy stanie 14:10. O czas poprosił trener Piotr Matela. Zagrywka Igi Chojnackiej w aut dała gospodyniom 11. punkt. Krystynie Pietraszkiewicz nie udało się przebić piłki. Legionovia prowadziła 12:14. O czas poprosił trener Wojciech Lalek. To pomogło. SK bank wygrał 12:15.

PGE Atom Trefl Sopot vs SK bank Legionovia Legionowo 2:3 (25:20, 25:27, 25:21, 17:25, 12:15).

MVP została Monika Bociek.

źródło: www.mlodaligakobiet.pl

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych