WCZYTYWANIE

Menu

Dobry początek, smutne zakończenie

W meczu pierwszej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia poniosła wyjazdową porażkę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przegrana jest bolesna tym bardziej, że rywal wydawał się być w zasięgu naszej ekipy.

W pierwszej odsłonie Legionovia poczynała sobie bardzo skutecznie, otwierając spotkanie wysoką przewagą. Dwukrotnie KSZO redukowało swoje straty do minimum, jednak za każdym razem legionowianki znów uciekały. W drugiej części tego seta ekipa z Mazowsza zdominowała boiskowe wydarzenia i wygrała do 17. Obraz gry odwrócił się w drugiej odsłonie. Skuteczność ataku spadła odwrotnie proporcjonalnie do wzrostu liczby błędów własnych, zwłaszcza w ataku. Gospodynie wyrównały i przed dziesięciominutową przerwą to one były w ofensywie. Niestety, pauza nie zmieniła tego obrazu. Legionovia nawiązała bardziej wyrównaną walkę, zwłaszcza w czwartej partii, lecz zaliczka wypracowana sobie wcześniej przez podopieczne trenera Grabowskiego wystarczała, by obronić się przed zrywami popełniających zbyt wiele błędów zawodniczek z Legionowa.

Gratulujemy zwycięzcom. Ekipa Legionovii już wraca na Mazowsze, gdzie od poniedziałku rozpocznie przygotowania do meczu z Developresem Rzeszów.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo, 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:21)

Legionovia: Grabka, Jasek, Mikołajewska, Bączyńska, Pacak, Alagierska, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Damaske, Mielczarek, Szpak i Rasińska.

KSZO: Rabka, Łyszkiewicz, Miros, Skrzypkowska, Stroiwąs, Soter, Markiewicz (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Wojtowicz i Biedziak.

MVP: Agnieszka Rabka

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!