WCZYTYWANIE

Menu

Dobry początek, smutne zakończenie

W meczu pierwszej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Legionovia poniosła wyjazdową porażkę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przegrana jest bolesna tym bardziej, że rywal wydawał się być w zasięgu naszej ekipy.

W pierwszej odsłonie Legionovia poczynała sobie bardzo skutecznie, otwierając spotkanie wysoką przewagą. Dwukrotnie KSZO redukowało swoje straty do minimum, jednak za każdym razem legionowianki znów uciekały. W drugiej części tego seta ekipa z Mazowsza zdominowała boiskowe wydarzenia i wygrała do 17. Obraz gry odwrócił się w drugiej odsłonie. Skuteczność ataku spadła odwrotnie proporcjonalnie do wzrostu liczby błędów własnych, zwłaszcza w ataku. Gospodynie wyrównały i przed dziesięciominutową przerwą to one były w ofensywie. Niestety, pauza nie zmieniła tego obrazu. Legionovia nawiązała bardziej wyrównaną walkę, zwłaszcza w czwartej partii, lecz zaliczka wypracowana sobie wcześniej przez podopieczne trenera Grabowskiego wystarczała, by obronić się przed zrywami popełniających zbyt wiele błędów zawodniczek z Legionowa.

Gratulujemy zwycięzcom. Ekipa Legionovii już wraca na Mazowsze, gdzie od poniedziałku rozpocznie przygotowania do meczu z Developresem Rzeszów.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo, 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:21)

Legionovia: Grabka, Jasek, Mikołajewska, Bączyńska, Pacak, Alagierska, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Damaske, Mielczarek, Szpak i Rasińska.

KSZO: Rabka, Łyszkiewicz, Miros, Skrzypkowska, Stroiwąs, Soter, Markiewicz (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Wojtowicz i Biedziak.

MVP: Agnieszka Rabka

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych