WCZYTYWANIE

Menu

Doświadczenie zwyciężyło z młodzieńczą ambicją

Po naprawdę dobrej grze podczas środowego spotkania przeciwko Developresowi Rzeszów w hali Podpromie, nasza drużyna niestety musiała uznać wyższość rywalek.
Patrząc na suchy wynik Developres SkyRes Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:0 można odnieść wrażenie, że był to słaby lub łatwy mecz dla przeciwnika. Nic bardziej mylnego. Nasza drużyna walczyła przez większość meczu jak równy z równym, a o porażce w każdym z setów decydowały detale.
Kibice, którzy zjawili się w Podpromiu na pewno nie mogli narzekać na brak emocji. Mimo tego, że gospodarz jest od nas w tabeli wyżej o 9 lokat, na parkiecie nie było tego zupełnie widać.
Początki dwóch pierwszych setów to budowanie przewagi Developresu i gonitwa Legionovii za wynikiem. Rzeszowianki postawiły na bardzo mocną zagrywkę oraz silny i skuteczny atak w kontratakach, co przynosiło efekty.
Mieliśmy problem z przyjęciem, co skutkowało graniem na „wysokiej” piłce, która była bardzo czytelna dla naszych przeciwniczek, a to ułatwiało im chociażby ustawienie bloku. Po obowiązkowej 10 minutowej przerwie, która następuje po drugim secie, nasza drużyna wyszła zmotywowana do tego aby pokazać, że potrafimy grać dobrą siatkówkę. Początek seta numer 3 to nasza bardzo dobra gra w polu serwisowym gdzie mocno i skutecznie serwowała Ania Bączyńska. Dzięki temu osiągnęliśmy aż pięciopunktową przewagę, którą próbowaliśmy utrzymać jak najdłużej, lecz doświadczenie zawodniczek z Rzeszowa oraz kilka karygodnych błędów głównego sędziego, spowodowały, że szybko straciliśmy przewagę i ostatecznie rzeszowianki pokonały nas do 16.

Po długim i smutnym powrocie do Legionowa czekają nas kolejne ciężkie treningi przed bardzo ważnym meczem przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który odbędzie się już w tę niedzielę o godzinie 17:00 w Arenie Legionowo. Zapraszamy!

przejdź do galerii >>>

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych