WCZYTYWANIE

Menu

DPD Legionovia postraszyła Mistrzynie

W meczu 1. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ekipa DPD Legionovii rozegrała w Policach dobre spotkanie, musiała jednak uznać wyższość Mistrzyń Polski.

Przed meczem murowanym faworytem były aktualne Mistrzynie, na co wskazywały również typy bukmacherów: za każdą złotówkę postawioną na DPD Legionovię można było wygrać (w przypadku zwycięstwa) około 10-12 złotych. DPD Legionovia rozpoczęła bardzo ambitnie i po początkowym prowadzeniu Chemika przejęła inicjatywę.  Podopieczne trenera Olenderka rozkręcały się z akcji na akcję i wypracowały sobie wyraźną przewagę. W końcówce gospodynie rzuciły się w pogoń, lecz nie zdołały odrobić strat pomimo serii dobrych zagrywek Agnieszki Bednarek.

W kolejnych odsłonach wygrywały Mistrzynie Polski, lecz ekipa DPD Legionovii nie sprzedała skóry tanio. Bardzo dobrze dysponowane Chiaka OgboguMartyna Grajber Iga Chojnacka poprowadziły swój zespół do zwycięstwa, lecz dzielnie opierały się im skuteczne Zuzanna Górecka Kristina Kicka. Zdaniem fachowców legionowiankom zabrakło doświadczenia i „chłodnej głowy”, jednak zespół wywarł na nich zdecydowanie pozytywne wrażenie.

-Cieszę się, że mogłam zadebiutować w LSK, „pierwsze koty za płoty” – mówi libero Agnieszka Adamek – Wiem, że stać mnie na bardzo dużo, nabieram coraz więcej pewności. Za każdym razem otrzymując szansę będę dawać z siebie 100%. W meczu z Chemikiem pokazałyśmy pazur, a jeszcze się rozkręcamy i na pewno w lidze nie będziemy łatwym przeciwnikiem.

Kolejna okazja do pierwszej zdobyczy punktowej w LSK już w niedzielę o 20.00: ekipa DPD Legionovii podejmie w DPD Arenie Legionowo Energa MKS Kalisz.

Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo, 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Wójcik, Jasek i Ada Adamek (libero) oraz Skorupa, Aga Adamek (libero), Pickrell

Chemik: Mirković, M.Łukasik, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, Krzos (libero) oraz Mędrzyk, Stysiak, Bednarek, Grejman

MVP: Chiaka Ogbogu

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych