WCZYTYWANIE

Menu

Drugi zwycięski tie-break na wyjeździe!

Legionovia przyzwyczaja swoich kibiców do emocjonujących spektakli ze swoim udziałem. Po raz drugi z kolei nasz zespół odniósł wyjazdowe zwycięstwo!

Po dwóch setach meczu w Bielsku-Białej trudno było znaleźć pozytywy: choć Legionovia walczyła dzielnie i prezentowała atrakcyjną dla oka siatkówkę, lecz to BKS prowadził 2:0 i cieszył się z punktu w ligowej tabeli. Na tym jednak piątkowy dorobek podopiecznych Tore Aleksandersena się zakończył.

Piotr Olenderek dokonał roszad i na boisku pojawiły się Anna Bączyńska Joanna Pacak. Od trzeciego seta świetnie zaczął funkcjonować blok, co walnie przyczyniło się do korzystnego rezultatu. Bardzo dobrze spisywały się lewoskrzydłowe: Beata Mielczarek (MVP meczu) i Magdalena Damaske. Legionowianki stosunkowo łatwo wygrały trzecią odsłonę, po czym po dreszczowcu w końcówce czwartej doprowadziła do tie-breaka, w którym była już nie do zatrzymania.

Było to czwarte z kolei spotkanie, w którym zespół z Legionowa zdobywał punkty do ligowej tabeli (po pięciosetowych meczach), jak również druga wygrana w tym czasie. W najbliższą sobotę Legionovia podejmować będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w pierwszym starciu rundy rewanżowej. Czy uda się podtrzymać serię i – tym samym – opuścić strefę spadkową?

 

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Legionovia Legionowo, 2:3 (25:21, 25:22, 16:25, 24:26, 9:15)

Legionovia: Szpak, Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Grabka, Bączyńska, Pacak.

BKS: Nowicka, Konieczna, Jagieło, Mucha, Sobolska, Grant, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Różański i Mancuso.

MVP: Beata Mielczarek

 

fot. R. Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych