WCZYTYWANIE

Menu

Drugie miejsce w Kobyłce, niezła gra

Zaczęło się niespodziewanie, bo początek pojedynku o pierwsze miejsce turnieju w Kobyłce był wyrównany, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę (5:5). Piszemy niespodziewanie, bo Developres był zdecydowanym faworytem, to zupełnie inny zespół niż w minionym sezonie, obecnie kandydat do zdobycia medalu. Po błędach w naszym przyjęciu jednak inicjatywę przejęły siatkarki rzeszowskiej ekipy, które wykorzystywały każdą naszą pomyłkę, a dzięki dobrej skuteczności stale utrzymywały przewagę. Ale naszej drużynie udało się w końcu zdobyć punkty przy własnym serwisie. Strata była jednak już za duża i rzeszowianki pewnie wygrały premierową odsłonę (25:19). W drugim secie przewaga była od początku do prawie końca partii po naszej stronie. Mieliśmy przewagę i wydawało się, że spokojnie wygramy seta i mecz będzie zacięty. Niestety… W końcówce seta, przy stanie 23:21 wykonaliśmy piękny atak w pole na jego 8 metr tuż pod nogami sędziego, ale ten podniósł chorągiewkę w górę… Zamiast 24:21 zrobiło się 23:22. Po chwili piłkę rozegraną palcami z wysokości… brzucha przez siatkarkę z Rzeszowa sędzina uznała za prawidłową i choć nasze zawodniczki cieszyły się z punktu znów dostały go rzeszowianki. Dezaprobata kibiców nie pomogła, sędziny decyzji nie zmieniły i już podnieść się nie zdołaliśmy. Przegraliśmy tą partię 26:24. Będące na fali rzeszowianki świetnie weszły w trzeciego seta, a nasze dziewczyny wyraźnie przeżywające chyba jeszcze wynik drugiego nie mogły znaleźć właściwego rytmu, szybko zrobiło się 13:5 dla rzeszowianek. Jednak ocknęliśmy się, co wydaje się specjalnością tej drużyny i zaczęliśmy pogoń. Było jednak za późno i całe spotkanie przegraliśmy, a ostatniego seta 19:25.

Developres SkyRes Rzeszów – Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych