WCZYTYWANIE

Menu

Ettore Guidetti przedłużył kontrakt z SK bank Legionovią

Włoski szkoleniowiec Ettore Guidetti przedłużył kontrakt z Legionovią. Obie strony z satysfakcją wykorzystały zapisy dotychczasowej umowy i parafowały nowy kontrakt trenera, który pozwoli szkoleniowcowi prowadzić młodą drużynę z Legionowa w sezonie 2015/2016. SK bank Legionovia w mijającym sezonie zajęła najlepsze w swojej trzyletniej historii miejsce w Orlen lidze, a zbiegło się to z rewelacyjnymi wynikami drużyn młodzieżowych klubu, który w mijającym sezonie okazał się prawdziwą siatkarską potęgą w kategoriach młodziczek, kadetek i juniorek. Bardzo dobre szóste miejsce pierwszej drużyny w rozgrywkach Orlen ligi oraz srebro w rozgrywkach Młodej ligi (prowadzonej w lidze przez trenera Wojciecha Lalka) świadczą o tym, że włoski szkoleniowiec doskonale potrafił wykorzystać potencjał młodych legionowskich siatkarek. W sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu pozostają po podpisaniu nowych kontraktów również Robert Strzałkowski – II trener, Piotr Olenderek – skaut oraz Katarzyna Kaleta – odpowiedzialna za fizjoterapię, której pomagał będzie dalej Marcin Górecki. W nadchodzącym sezonie trener Ettore Guidetti realizował będzie kolejne etapy przyjętej przez Legionovię długofalowej strategii.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych