WCZYTYWANIE

Menu

Ewelina Polak: Byłyśmy podrażnione

Po zwycięskim meczu w Pile krótkiego wywiadu udzieliła rozgrywająca DPD Legionovii Ewelina Polak.

Legionovia.pl: -Na mecz w Pile wyszłyście bardzo zmotywowane – zdaje się, że chciałyście udowodnić, iż mecz z #VolleyemWrocław był zwykłym potknięciem?

Ewelina Polak:  -Byłyśmy bardzo podrażnione meczem z Wrocławiem, bo zagrałyśmy bardzo słabo. Na pewno chciałyśmy udowodnić – przede wszystkim sobie – że stać nas na więcej.

-Podczas ostatniego spotkania imponowałyście dyscypliną taktyczną. Na ile wskazówki trenera ułatwiły wam grę z rywalkami, które w poprzedniej kolejce przywiozły punkt z Rzeszowa?

-Dokładnie. Taktyka przygotowana na ten mecz sprawdziła się w stu procentach, co mnie nie dziwi, bo często jesteśmy przygotowane dobrze taktycznie, ale czasem gorzej z realizacją tych zadań.

-Przed wami kolejny wymagający rywal – w sobotę podejmujecie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Jakie są twoje oczekiwania przed tym starciem?

-Pałac w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze i mamy świadomość tego, że to właśnie z tym zespołem będziemy walczyć o miejsca w lidze. To będzie taki „mecz za sześć punktów”. Cieszymy się, że mecz będzie u nas, bo bydgoszczanki u siebie są dużo mocniejsze.

-Kibice imponują w tym sezonie frekwencją i wypełniają DPD Arenę Legionowo. Jak gra ci się przy tak licznej publiczności?

-To, co się dzieje w tym sezonie, jest niesamowite. Po meczu z Wrocławiem miałyśmy żal do siebie, że zawiodłyśmy właśnie kibiców. Bardzo się cieszymy z ich obecności, bo dodają nam skrzydeł. Poza tym grupa wyjazdowa, która jeździ za nami po całej Polsce, zasługuje na ogromny szacunek.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych