WCZYTYWANIE

Menu

Falowanie w Bobolicach

A przede wszystkim dużo gry. W tym sezonie jak zauważyliście w każdym sparingu gra inna drużyna. Sztab rotuje zawodniczkami chcąc nie tylko wybrać optymalną szóstkę, ale chyba przede wszystkim, dać szansę powalczenia o nią każdej z 14 siatkarek. Może i 15, bo szansę dostała teraz również Basia Zakościelna, nasza juniorka, która w Orlen lidze jeszcze nie zagrała tak naprawdę. W turnieju jak w tytule – falowanie było straszne. W grze. Bo najpierw przegrany 1:3 mecz z Mistrzem Polski Chemikiem Police, ale po pięknej walce w trzech setach, a i w czwartym – choć wynik na to nie wskazuje – była walka zacięta i akcje przegraliśmy siatkarsko, mając nieco mniej szczęścia, doświadczenia. Oglądający ten mecz byli zaskoczeni grą nie tyle policzanek, co naszą właśnie. Po prostu postawiliśmy się faworytkom bardzo i niewiele zabrakło w 3 secie do zwycięstwa i prowadzenia 2:1… Potem mecz z Bydgoszczą. Pewne prowadzenie 2:1 i później dwa sety słabe po prostu. Zacięty czwarty i przegrany na własne życzenie po serii błędów w ataku i tie break o którym czas zapomnieć. 2:3 przegraliśmy, bo zabrakło nam konsekwencji. Grała inna ekipa niż w piątek. A w niedzielę znów inny skład w meczu z Piłą i początek jak koniec meczu z Bydgoszczą. Słabe prawie dwa sety. Prawie, bo w końcówce drugiej partii, choć przegrywaliśmy już 12:19 wyszliśmy na prowadzenie! I choć już cieszyliśmy się z wygranej to decyzją sędziów straciliśmy punkt, a potem seta i zrobiło się 0:2. Różnica była jednak taka, że potem już graliśmy tak jak chwilami z Chemikiem i… wygraliśmy pewnie 3:2. Dużo gry, sporo emocji, dużo materiału dla sztabu. I co najważniejsze pograły wszystkie siatkarki.

Plusy: Dużo gry, naprawdę dobre przyjęcie, chwilami bardzo dobra gra w bloku, walka do końca.

Minusy: kolejny raz słabo zaczynamy – trudno nam się wchodzi w mecz, za dużo błędów własnych w ataku… uzbierało się ponad dwa sety – 55 pkt!!!, nierówna zagrywka, widoczny jeszcze brak zgrania w niektórych ustawieniach.

Mega plus: atmosfera w drużynie, świetny wokal podczas ogniska większości składu, wyzwalanie się emocji z czym zawsze w Legionovii łatwo nie było…

A na koniec piękne podziękowania dla Pani Burmistrz Bobolic i Zbyszka. Wspaniałą impreza, zawsze chętnie przyjedziemy.

>> przejdź do fotogalerii

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych