WCZYTYWANIE

Menu

Gramy o brąz Młodej Ligi Kobiet!

Wspaniałe widowisko stworzyły nasze dziewczyny potykając się w półfinale Młodej Ligi Kobiet z Atomem Trefl Sopot. Graliśmy w bardzo okrojonym składzie, bo tego dnia graliśmy… w Pucharze Polski. No tak już wyszło… Mecz był nieprawdopodobnie zacięty i kto wie czy nie był przedwczesnym finałem. Pierwszego seta wygraliśmy zdecydowanie do 14 by potem kolejnego przegrać na przewagi 27:25. W trzecim secie pomimo prowadzenia 6 do 1 przegraliśmy do 20 trwoniąc całą przewagę praktycznie w dwóch długich seriach punktowych dla rywalek. W czwartej odsłonie znów nasza dominacja, wygrana do 15 i czas na tie break. Niestety tutaj rywalki były lepsze i smuci jedynie, że problemy ze zdrowiem zgłosiła Malwina Smarzek. Zabrakło szczęścia, zimnej krwi i może tej kropki nad i. Najlepiej przebieg meczu oddają wypowiedzi trenerów i naszej kapitan…

Piotr Matela (trener PGE Atomu Trefla Sopot):
– To było emocjonujące widowisko za sprawą obu drużyn. Wiedzieliśmy, że będzie trudno, że trzeba będzie każdą piłkę rozegrać na sto procent możliwości i umiejętności. I to był twardy mecz. Trochę za dużo wkradło się nam nerwowości do gry, można powiedzieć, że zostawiliśmy głowę w szatni. Dziewczyny po raz kolejny jednak pokazały, że potrafią sobie radzić z presją i wychodzić obronną ręką z trudnych sytuacji. Zmęczenie tą pięciosetową rywalizacją może mieć znaczenie w jutrzejszym starciu o złote medale, ale na pewno nie wpłynie negatywnie na to, że wyjdziemy na boisko i będziemy walczyć absolutnie na sto procent.

Iga Chojnacka (kapitan Legionovii Legionowo):
– Zabrakło nam zimnej krwi w kilku istotnych momentach meczu. Nasza gra za bardzo falowała, była zbyt emocjonalna.

Wojciech Lalek (trener Legionovii Legionowo)
– Gratuluję zwycięstwa trenerowi Piotrowi Mateli i jego zespołowi. Życzę by drużyna się zregenerowała po pięciosetowej walce i była w stanie obronić jutro tytuł mistrzowski. Także dlatego, że wtedy nam będzie mniej żal dzisiejszej porażki, jeśli okaże się, że przegraliśmy z mistrzyniami. Żałuję, że nie mogliśmy w tym turnieju wystąpić w najsilniejszym składzie, ze względu na dzisiejszy mecz Pucharu Polski. Z tych dziewczyn, które zagrały jestem jednak bardzo dumny i dziękuję im za walkę. Stworzyły wraz z sopociankami interesujące widowisko.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych