WCZYTYWANIE

Menu

Hanna Tylska z seniorskim kontraktem

Kolejną zawodniczką, która będzie w sezonie 2021/22 do dyspozycji trenera Chiappiniego jest juniorka Hanna Tylska. Zawodniczka podpisała trzyletni seniorski kontrakt z klubem.

Mierząca 184 centymetry wzrostu przyjmująca była zgłoszona do pierwszej ekipy już w tym roku, ale debiut wciąż przed nią. Tylska urodziła się w 2003 roku i pochodzi ze Środy Wielkopolskiej.

Bardzo wcześnie trafiła do akademii LTS Legionovia, w której przeszła pełny cykl szkoleniowy. Występowała w młodziczkach (Mistrz Polski 2018, tytuł MVP turnieju) i kadetkach. Obecnie występuje w drużynie juniorek i drugoligowych rezerw prowadzonych przez trenera Pawła Kowala. W sezonie 2021/22 wciąż będzie juniorką.

To już trzecia (obok Sonii Stefanik i Mai Szymańskiej) zawodniczka z akademii LTS Legionovia, która dołączy przed nadchodzącym sezonem do pierwszego składu! Absolwentkami są również rozgrywające: Alicja Grabka i Diana Dąbrowska.

Cieszę się, że mogę kontynuować przygodę z siatkówka na wysokim poziomie w Legionowie. Mam nadzieję, że odpowiednio wykorzystam szansę jaką mi dano! – powiedziała Tylska – Po przejściu kolejnych etapów szkolenia w klubie od młodziczki czuję się gotowa na nowe wyzwania!

Hania to siatkarka, której rozwój w akademii obserwujemy już długo. Lata szkolenia w naszej Akademii LTS zrobiły swoje. Myślę, że pod okiem trenera Chiappiniego rozwinie się jeszcze bardziej. – powiedział menedżer klubu Maciej Szewczyk.

SKŁAD 2021/22

rozgrywające: Alicja Grabka, Diana Dąbrowska

przyjmujące: Olivia Różański, Daria Szczyrba, Hanna Tylska, ____, _____

środkowe: Maja Tokarska, Sonia Stefanik, _____

atakujące: Maja Szymańska, _____

libero: Izabela Lemańczyk, Klaudia Kulig

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych