WCZYTYWANIE

Menu

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0

Trzech setów potrzebowały siatkarki Impelu Wrocław, by we własnej hali pokonać Legionovię Legionowo. Przyjezdne jednak w dwóch pierwszych partiach mocno dały się we znaki swoim rywalkom. W ważnych momentach wszystkich setów wrocławianki potrafiły przejąć inicjatywę i tym samym na swoim koncie zapisały komplet punktów. Zwłaszcza że w trzecim zupełnie zdominowały boisko.

Od pierwszych piłek wrocławianki przejęły kontrolę nad grą, szybko po nieudanym ataku Darii Paszek o przerwę poprosił szkoleniowiec Legionovii (2:6). Skuteczny atak Caroliny Costagrande dał sygnał do pierwszego regulaminowego czasu (8:3). Gospodynie mocno zagrywały, przez co przyjezdne nie były w stanie wyprowadzić ataku. Pojedyncze skuteczne ataki Aleksandry Wójcik i Klaudii Grzelak nie pozwalały legionowiankom zbliżyć się do dobrze dysponowanych rywalek. Dopiero po drugiej przerwie technicznej przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Efektowna seria Malwiny Smarzek w polu zagrywki pozwoliła siatkarkom Legionovii zmniejszyć wyraźną różnicę punktową (13:17). Po drugiej stronie siatki bardzo dużo błędów popełniała Karolina Piśla. Przyjezdne korzystały z pomyłek wrocławianek, przez co na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). Chociaż w końcówce niespodziewanie to legionowianki wyszły na prowadzenie, doświadczenie gospodyń wzięło górę i pomimo problemów to zawodniczki z Wrocławia wygrały premierową odsłonę do 23, ostatni punkt zdobywając po skutecznym bloku Agnieszki Kąkolewskiej.

Lepiej drugiego seta za sprawą celnych zagrań Malwiny Smarzek rozpoczęły legionowianki. Po drugiej stronie siatki dobrze punktowała Katarzyna Skowrońska-Dolata, dzięki czemu to wrocławianki wyszły na prowadzenie. Nie do zatrzymania była Andrea Kossanyiova, szybko oba czasy wykorzystał trener Robert Strzałkowski (6:9). Przyjezdne zaczęły popełniać błędy w ataku, jednak dobrze radziły sobie w polu zagrywki (13:13). W drugiej części seta wrocławianki przejęły inicjatywę. Chociaż trener Strzałkowski rotował składem, jego podopieczne nie były w stanie skutecznie powalczyć z wyżej notowanymi rywalkami. Pomimo momentami chaotycznej gry gospodynie utrzymywały prowadzenie (22:19). Skuteczny plas Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty zamknął kolejnego nierównego seta (25:22).

Po dwóch przegranych setach trzecią odsłonę spotkania legionowianki zaczęły bardzo słabo, problemy ze skutecznością w ataku miała Malwina Smarzek. Z akcji na akcję coraz lepiej funkcjonował wrocławski blok, pewniej punktowała Monika Ptak. Po błędzie Emilii Szubert drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną w tym secie, podczas której siatkarki z Wrocławia prowadziły aż dwunastoma punktami. Przyjezdne zaczęły być bezradne wobec spokojnie grających przeciwniczek. Bardzo dobrze atakowała Andrea Kossanyiova, w końcówce uaktywniła się również Aleksandra Sikorska. Jednostronnego seta, a zarazem całe spotkanie zamknął blok Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty na Darii Paszek. W ostatniej partii legionowianki zdołały zdobyć zaledwie osiem punktów.

MVP meczu: Monika Ptak

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:22, 25:8)

Składy zespołów:
Impel: Kossanyiova (13), Ptak (11), Kąkolewska (4), Radecka (3), Skowrońska-Dolata (8), Costagrande (3), Sawicka (libero) oraz Piśla, Kaczor (2), Hildebrand (5), Sikorska (5), Gryka i Dürr (libero)
Legionovia: Paszek, Wójcik (9), Gajewska, Chojnacka (5), Połeć (5), Bociek (2), Adamek (libero) oraz Smarzek (10), Szymańska, Szubert, Pacak i Grzelak

źródło: siatka.org, aut.: Izabela Domagalska

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych