WCZYTYWANIE

Menu

Izabela Lemańczyk: Skupiamy się na swojej grze

Dwa dni przed pierwszym meczem DPD Legionovii na własnym parkiecie wywiadu udzieliła nam kapitan Izabela Lemańczyk!

Legionovia.pl: -Czy jesteście zadowolone ze swojej postawy podczas meczu w Rzeszowie i samego wyniku?

Izabela Lemańczyk: -Myślę, że z wyniku nie możemy być do końca zadowolone. Wychodzimy na boisko po to, żeby zdobywać cenne ligowe punkty, a z Rzeszowa nie wywiozłyśmy nic. Oczywiście wiadomo, że to nie nasz zespół był w tym spotkaniu faworytem, dlatego nie możemy robić z tego jakiegoś dramatu tylko wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jeżeli chodzi o naszą postawę to uważam, że możemy być zadowolone. Cały zespół był gotowy do gry i nastawiony na walkę do końca. Byłam bardzo ciekawa, jak będziemy funkcjonować jako drużyna w prawdziwej, meczowej sytuacji. Sparingi w okresie przygotowawczym to zupełnie nie to samo a wiadomo, że w stosunku do ubiegłego sezonu nastąpiły spore roszady w składzie. Myślę jednak, że nasza praca idzie w dobrą stronę i coraz lepiej nam ze sobą na boisku.

W jakiej formie jest obecnie DPD Legionovia? Jak czujecie się przed starciem z policzankami?

-Trudno określić naszą formę po jednym meczu, trzeba poczekać aż liga trochę się rozkręci. Przed spotkaniem z Chemikiem solidnie trenujemy, żeby jak najlepiej zagrać przed swoją publicznością, chociaż chyba wiadomo, że nikt nie stawia nas w tym starciu w roli faworyta.

-Przygotowując się do meczu oglądacie video ze starć Grupa Azoty Chemika Police. Co sądzisz o waszych piątkowych rywalkach i ich grze?

– Policzanki prezentują bardzo dobrą, szybką siatkówkę i zdecydowanie wyróżniają się na tle innych zespołów. To na pewno jeden z najbardziej wymagających rywali w tym sezonie, ale my na pewno nie poddamy się bez walki. Jesteśmy teraz na takim etapie, że bardziej, niż na przeciwniku, skupiamy się na swojej grze, żeby była jak najlepsza. Jeżeli uda nam się to osiągnąć, to na pewno przyniesie to wiele radości nam i naszym kibicom.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!