WCZYTYWANIE

Menu

Jeden punkt w starciu z Atomem

Podczas sobotniego meczu, zmierzyły się dwie najmłodsze drużyny w Orlen Lidze, będące „sąsiadami” w tabeli. Zespół z Sopotu wyprzedzał nas tylko o jedno oczko- mając o jeden rozegrany mecz więcej od naszego zespołu.

W rundzie zasadniczej ulegliśmy popularnym Atomówkom 2:3, Wtedy, chociaż to Atom był lepszą drużyną, to nam udało się wywalczyć jeden punkt i być blisko odniesienia zwycięstwa w piątym secie.
W meczu u siebie, chcieliśmy dać z siebie wszystko i zrewanżować się za mecz na wyjeździe.
Od pierwszego seta dało się zauważyć, że oba zespoły postawiły na mocną zagrywkę i walkę w obronie o każdą piłkę. Dzięki walce punkt za punkt i emocjonującym akcjom kibice, którzy przyszli do Areny Legionowo bądź włączyli Polsat Sport i śledzili nasz mecz w telewizji, na pewno nie żałowali poświęconego czasu. W każdym secie była walka do samego końca, a ostatecznie wygrywała drużyna, która bardziej konsekwentnie realizowała założoną wcześniej taktykę…
Pierwszego seta wygraliśmy 25:23, w drugim ponieśliśmy porażkę 20:25. Po obowiązkowej 10 minutowej przerwie pomiędzy drugim a trzecim setem nasze zawodniczki wyszły bardzo zmotywowane i nastawione na walkę i to my wygraliśmy trzecią partię 25:22.

Następnie wydawało się, że czwarty również będzie na naszą korzyść niestety ponownie jak w drugim secie ulegliśmy w stosunku 20:25.
Przyszedł czas na Tie-break, w tym sezonie graliśmy już 5 pięciosetowych pojedynków udało nam się wygrać zaledwie raz… Piąty set z Atomem kolejny raz nam nie wyszedł, źle rozpoczęliśmy i z każdą następną akcją perspektywa zwycięstwa oraz zdobycia dwóch oczek zdecydowanie się oddalała. Atom grał bardzo dobrze w bloku, a my nie potrafiliśmy tego bloku ominąć. Piątego seta przegraliśmy siedmioma oczkami, a całe spotkanie w setach 3:2 (25-23; 20-25; 25-22; 20-25; 8-15).

Teraz czeka nas wyjazd do Rzeszowa aby tam się zmierzyć z Developres SkyRes Rzeszów- drużyną zajmującą aktualnie 4 miejsce w tabeli.

Nasze dziewczyny na pewno będą walczyć o każdą piłkę i dadzą z siebie wszystko aby pokazać jak najlepszą siatkówkę. Trzymajcie kciuki!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych