WCZYTYWANIE

Menu

Jessica Rivero Marin przenosi się z Serie A do DPD Legionovii!

145-krotna reprezentantka Hiszpanii Jéssica Rivero Marin dołączyła do składu DPD Legionovii Legionowo na sezon 2020/21!

25-letnia przyjmująca pochodzi z Kuby, lecz już od wielu lat reprezentuje kadrę Hiszpanii. Mierząca 180 centymetrów wzrostu siatkarka reprezentowała barwy takich klubów, jak mieszczące się na Wyspach Kanaryjskich Club Voleibol J.A.V. Olimpico, Club Voleibol Aguere czy Haro. W wieku zaledwie osiemnastu lat została seniorską Mistrzynią Hiszpanii. Następnie rozpoczęła międzynarodowy etap swojej kariery: przeniosła się do partnerskiego klubu DPD Legionovii, niemieckiego SC Potsdam (w którego barwach grała w latach 2013-15), by po dwóch sezonach zameldować się w lidze włoskiej (LJ Volley Modena). W sezonie 2016-17 Rivero grała dla tureckiego Belediyesporu Manisa, szybko jednak powróciła do Italii. W ostatnich dwóch sezonach reprezentowała grającej w Serie A ekipy Volley Millenium Brescia.

Podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy Jessica Rivero Marin wyróżniała się zwłaszcza efektywną i efektowną zagrywką. Uplasowała się na trzecim miejscu najskuteczniej serwujących siatkarek części pucharowej turnieju.

Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji – powiedziała przyjmująca – Opuszczenie Włoch było dla mnie trudne, ale jestem pewna, że to nowe wyzwanie mnie nie rozczaruje. Słyszałam naprawdę dobre rzeczy o klubie i sztabie szkoleniowym, zwłaszcza o trenerze Alessandro Chiappinim. To naprawdę dobry szkoleniowiec i nie mogę się doczekać treningów u niego. Moje cele na ten sezon to gra i treningi na bardzo wysokim poziomie. Chcę podarować klubowi, zespołowi i kibicom zwycięstwa i masę satysfakcji. Nie mogę się doczekać tej nowej przygody!

Równie entuzjastycznie wypowiada się o transferze trener Chiappini:

-Bardzo nam zależało na tym, by Jessica stała się częścią naszej ekipy. Znam ją od wielu lat, bardzo młodo zaczynała grać w dorosłej reprezentacji Hiszpanii. To bardzo doświadczona zawodniczka, która grała w najwyższych ligach w Hiszpanii, Niemczech, Turcji i Włoszech. Nie było łatwo „wyciągnąć ją” z Serie A, ale uwierzyła w nasz projekt i przybędzie do Polski z bardzo silną motywacją do gry!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych