WCZYTYWANIE

Menu

Katarzyna Połeć: Kochamy to, co robimy

Po nieudanej rundzie play-off w maju, legionowianki mają nadzieję powalczyć w tym sezonie o nieco wyższe cele. Z początkiem lipca ruszyły przygotowania drużyny z Mazowsza do nadchodzących rozgrywek Orlen Ligi. O nich, a także o swoich oczekiwaniach przed kolejnym sezonem opowiada środkowa Legionovii Legionowo, Katarzyna Połeć.

Kasiu, trwają przygotowania do nowego sezonu. Jak się czujesz fizycznie?

Katarzyna Połeć: – Przygotowania trwają od początku lipca. Jest dużo siłowni i biegania, ale jak na razie nie odczuwam zmęczenia. Treningi są fajnie ułożone, więc to jest na plus.

Na jakim etapie przygotowań jesteście obecnie? Trenujecie indywidualnie czy grupowo?

Jak na razie trenujemy osobno. Niektóre dziewczyny trenują na kadrze, a niektóre indywidualnie w domach. Jesteśmy na etapie robienia ciężkiej siłowni i wytrzymałości biegowej.

Oprócz treningów, czekają was jeszcze sparingi chociażby w Bobolicach czy Wieliczce, gdzie zmierzycie się z top zespołami Orlen Ligi. To będzie główny sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu?

Wrzesień jest miesiącem, gdzie będzie bardzo dużo grania – czy to w turniejach czy sparingach. One pokażą na jakim etapie przygotowań jesteśmy i nad czym musimy jeszcze popracować, żeby dobrze zacząć sezon i oczywiście utrzymać formę do końca kwietnia. Zatem im więcej meczów rozegramy przed sezonem z najlepszymi drużynami ligi, tym lepiej dla nas.

Nadchodzący sezon 2016/2017 będzie dla ciebie już trzecim w Legionovii. 10. miejsce w majowych play-off chyba nie było dla was szczytem marzeń, tym bardziej że przeciwnik był do ogrania… Jakie cele stawiasz sobie w tym sezonie?

Myślę, że dla każdego sportowca miejsce w dole tabeli nie jest szczytem marzeń. Nie po to ciężko trenujemy, żeby tam się znaleźć. Natomiast taki jest sport i tu wszystko jest możliwe… Jeden mały błąd i „lądujesz” na końcu stawki. Moje cele? Jesteśmy młodym zespołem i chciałabym, żebyśmy nie traktowały siatkówki tylko jako pracy, ale także bawiły się na boisku i czerpały przyjemność i radość z grania, bo w końcu kochamy to, co robimy. Poza tym fajnie byłoby, gdybym w każdym meczu zdobywała powyżej 10 punktów. (uśmiech)

Legionovia w tym roku na nowo odmłodniała. W składzie jest wiele juniorek, a trzon drużyny z poprzedniego sezonu mocno się zmienił. Czy w związku z tym młodość Legionovii będzie waszą mocną czy słabą stroną w starciu z innymi drużynami Orlen Ligi?

– Myślę ze młodość Legionovii nie będzie(!) słabą stroną. Z pewnością młodsze dziewczyny stworzą bardzo fajną atmosferę w drużynie, bo niektóre z nich naprawdę są pozytywnie szalone. Starsze zaś przypilnują, żeby młodsze koleżanki za bardzo się nie rozszalały.(uśmiech) Jestem spokojna, bo na pewno nie pokażemy słabości. Będziemy grać i walczyć do ostatniego gwizdka.

Kaja Strzałkowska

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych