WCZYTYWANIE

Menu

Klaudia Grzelak: Stać nas na wyższe miejsce

Drużyna z Legionowa nie tylko intensywnie trenuje do nowego sezonu, ale również znajduje czas na relaks. Po dwudniowej integracji w Nasielsku, podopieczne trenera Strzałkowskiego wróciły do treningów, by solidnie zbudować formę na zbliżające się sparingi. – „Szczyt formy przyjdzie za jakiś czas” – uspokaja druga kapitan legionowianek, Klaudia Grzelak.

 

Klaudia, niedawno pojechałaś z drużyną na integrację do Nasielska. Uchylisz rąbka tajemnicy i opowiesz, jak spędziłyście ten czas?

Klaudia Grzelak: – Czas spędzony w Nasielsku z drużyną wspominam bardzo dobrze. Sztab trenerski zafundował nam mnóstwo atrakcji, między innymi grę zespołową, w której musieliśmy wykazać się sprytem i sprawnością fizyczną. Na dwa dni „odcięliśmy się” od rzeczywistości
i nie korzystaliśmy z Internetu czy telefonów komórkowych, a z dziewczynami spałyśmy wszystkie w jednym domku, łóżko przy łóżku – tak jak za czasów moich pierwszych obozów sportowych. Uwielbiam takie klimaty. Było naprawdę bardzo wesoło i chętnie powtórzyłabym taki wyjazd.

Za niespełna dwa tygodnie zaczniecie serię sparingów z zespołami Orlen Ligi. Jak oceniasz waszą formę po ponad miesiącu intensywnych przygotowań?

– Uważam, że po tym miesiącu ciężkiej pracy, na boisku prezentujemy się całkiem nieźle. Oczywiście szczyt formy przyjdzie dopiero za jakiś czas, ale o to jestem całkowicie spokojna. Trener Robert Strzałkowski solidnie przygotowuje nam treningi. Wiem, że ta ciężka siłownia czy crossfit, który nas wykańcza, dadzą w końcu upragnione efekty na boisku.

W tym sezonie będziesz jedną z czterech przyjmujących w drużynie Legionovii. Widzisz siebie w pierwszej „6”?

– Nie da odpowiedzieć się na to pytanie. Czas pokaże. Różne są sytuacje w sezonie, ale na pewno dam z siebie wszystko, żeby w tej „szóstce” się znaleźć i jak najdłużej w niej być.

Wróćmy na chwilę do kwalifikacji do MŚ U23. Niestety, nie udało wam się awansować do finału, chociaż dzielnie walczyłyście o niego z Bułgarią. Jak wspominasz ten turniej?

– Turniej w Serbii nie należał do udanych. Naszym celem było zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata do lat 23 i nie zrealizowałyśmy go, mimo bardzo długich przygotowań. Zdarzały nam się dobre i złe mecze, forma falowała, ale na pewno jest to kolejna lekcja,
z której można wyciągnąć wnioski i wzbogacić się o nowe doświadczenia.

Jakie wyzwania stawiasz sobie w tym sezonie w barwach Legionovii?

– Dać od siebie jak najwięcej drużynie, aby znaleźć się w pierwszej ósemce tabeli. Stać nas na wyższe miejsce, niż w poprzednim sezonie.

 

Rozmawiała KS.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych