WCZYTYWANIE

Menu

Wywiad z Klaudią Grzelak

Klaudia Grzelak ma lat zaledwie 19. Pochodzi z Kalisza i właśnie tam zaczęła się jej przygoda z siatkówką. Jej pierwszym klubem był UKS Augustynki Kalisz, następnie rozpoczęła 3-letnią naukę w SMS Sosnowiec. W minionym sezonie reprezentowała barwy KSZO Ostrowiec S.A.

Jakie sukcesy w swojej dotychczasowej karierze uważa Pani za największe, najważniejsze?
Za największy sukces w mojej dotychczasowej karierze uważam zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy wraz z reprezentacją kadetek w 2013r.

Jak ocenia Pani swój pierwszy rok spędzony w Orlen lidze?
Był to przełomowy rok dla mnie. Na pewno wzrosło moje doświadczenie siatkarskie. Miałam okazję poznać dobre i te mniej pozytywne strony seniorskiego grania.

Co zdecydowało o wyborze SK bank Legionovii na kolejne sezony?
Jak dało sie zauważyć, Legionovia stawiała na młodzież w tym sezonie. W tym roku również skład ma być „młody” dlatego uważam, że to dobry wybór ze względu na zwiększone szanse grania, co jest najważniejsze w moim wieku. Podoba mi się strategia Legionovii.

Zna Pani dziewczyny z drużyny Legionovii? Swoje rywalki na pozycji przyjmującej?
Ze względu na zbliżony wiek zawodniczek do mojego, znam większość dziewczyn z drużyny. Olę Wójcik miałam okazję poznać w SMS-ie w Sosnowcu (tak jak i Adrianę Adamek na pozycji libero), a Monika Bociek to moja koleżanka z reprezentacji młodzieżowych, podobnie jak atakująca Malwina Smarzek czy środkowa Joanna Pacak.

Jakie ma Pani oczekiwania przed nadchodzącym sezonem?
Poprawić swoje umiejętności i stworzyć z koleżankami świetną drużynę z dobrą atmosferą. Taką, która będzie walczyć o najwyższe miejsca w tabeli

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych