WCZYTYWANIE

Menu

Kolejny mecz wyjazdowy [RADIO]

Już dziś o 18.00 DPD Legionovia wybiegnie w Radomiu na mecz 5. kolejki LSK! Po drugiej stronie siatki E.Leclerc Radomka.

Ekipa z Radomia dołączyła do LSK przed bieżącą edycją rozgrywek, przejmując miejsce w lidze od Muszynianki. W składzie zespołu trenera Jacka Skroka pojawiło się kilka nowych twarzy. Dołączyły do niego występujące przed rokiem w naszym zespole Anna Bączyńska Alicja Grabka, azerska rozgrywająca Shafagat Alishanova, libero Kinga Drabek, doświadczone przyjmujące Natalia Skrzypkowska Joanna Kapturska i środkowa Izabela Bałucka. Liderką zespołu jest jednak Majka Szczepańska, która występowała w Radomce już na parkietach pierwszoligowych.

Po czterech kolejkach E.Leclerc Radomka zajmuje ostatnie miejsce w lidze. W pierwszej kolejce ekipa trenera Skroka po pięciosetowej walce pokonała #VolleyWrocław, następnie zaś wyszła bez punktów ze starć z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Chemikiem Police i ŁKS-em. Bukmacherzy wskazują DPD Legionovię jako faworyta środowego starcia, lecz sztab szkoleniowy ostrzega przed lekceważeniem rywala, nastawiając się na trudny wyjazdowy pojedynek.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Skrok i Anna Bączyńska zapowiadali walkę swojego zespołu o zwycięstwo, media zaś reklamują mecz jako starcie „o sześć punktów” i derby Mazowsza.

Relacja radiowa z meczu rozpocznie się TUTAJ o godzinie 17.50.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych