WCZYTYWANIE

Menu

Kolejny mecz wyjazdowy [RADIO]

Już dziś o 18.00 DPD Legionovia wybiegnie w Radomiu na mecz 5. kolejki LSK! Po drugiej stronie siatki E.Leclerc Radomka.

Ekipa z Radomia dołączyła do LSK przed bieżącą edycją rozgrywek, przejmując miejsce w lidze od Muszynianki. W składzie zespołu trenera Jacka Skroka pojawiło się kilka nowych twarzy. Dołączyły do niego występujące przed rokiem w naszym zespole Anna Bączyńska Alicja Grabka, azerska rozgrywająca Shafagat Alishanova, libero Kinga Drabek, doświadczone przyjmujące Natalia Skrzypkowska Joanna Kapturska i środkowa Izabela Bałucka. Liderką zespołu jest jednak Majka Szczepańska, która występowała w Radomce już na parkietach pierwszoligowych.

Po czterech kolejkach E.Leclerc Radomka zajmuje ostatnie miejsce w lidze. W pierwszej kolejce ekipa trenera Skroka po pięciosetowej walce pokonała #VolleyWrocław, następnie zaś wyszła bez punktów ze starć z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Chemikiem Police i ŁKS-em. Bukmacherzy wskazują DPD Legionovię jako faworyta środowego starcia, lecz sztab szkoleniowy ostrzega przed lekceważeniem rywala, nastawiając się na trudny wyjazdowy pojedynek.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Skrok i Anna Bączyńska zapowiadali walkę swojego zespołu o zwycięstwo, media zaś reklamują mecz jako starcie „o sześć punktów” i derby Mazowsza.

Relacja radiowa z meczu rozpocznie się TUTAJ o godzinie 17.50.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!