WCZYTYWANIE

Menu

Kończymy sezon na 4. miejscu

W związku z sytuacją epidemiologiczną władze PLS podjęły jedyną możliwą decyzję i zakończyły rozgrywki LSK w sezonie 2019/20. DPD Legionovia kończy zmagania na najwyższym w historii czwartym miejscu.

Władze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowały o uznaniu końcowej klasyfikacji rundy zasadniczej za wiążącej, w związku z czym Mistrzem Polski została ekipa Grupa Azoty Chemika Police, Wicemistrzem Developres SkyRes Rzeszów, zaś brązowym medalistą ŁKS Commercecon Łódź.

DPD Legionovia kończy sezon na najwyższym w historii klubu czwartym miejscu. To niewątpliwie wielki sukces, choć w chwili obecnej w zespole przeważa sportowa złość i rozczarowanie: ekipa ciężko pracowała, by jak najlepiej przygotować się do odwołanej fazy play-off i czuje ogromny niedosyt. Do zdobycia wymarzonego medalu zabrakło zaledwie jednego punktu!

To był niesamowity, pełen emocji sezon, byliśmy w pełni gotowi, by rozpocząć fazę play-off w optymalnej formie. Niestety, nie możemy rozegrać tych kluczowych spotkań. – powiedział trener Alessandro Chiappini Uważam, że władze ligi podjęły właściwą decyzję zwłaszcza, że zakończyliśmy już fazę zasadniczą i Puchar Polski. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni z naszego wyniku, miejsca w czołowej czwórce zarówno w lidze, jak i Pucharze. To dla nas ważne osiągnięcie zwłaszcza, że niespodziewane. Dużą cegiełkę do tego zwycięstwa położyliśmy w lecie, bardzo dobrze komponując zespół – nasze dziewczyny były w pełni przekonane i zdeterminowane do realizacji celów. Dlatego też przed kolejnym sezonem nie chcemy robić rewolucji w składzie, choć zapewne dojdzie w nim do jakichś zmian. Już teraz pracujemy nad przygotowaniami do przyszłego sezonu z kolosalną motywacją, choć wiemy, jak trudnym zadaniem będzie powtórzenie tego wyniku. Gratulacje dla Chemika za zwycięstwo w lidze. Drodzy Kibice, trzymajcie się, już niebawem sezon 2020/21! Teraz razem wygrajmy mecz z COVID-19!

– Jestem naprawdę dumny z tego, co zrobił nasz zespół w tym sezonie. Trener Chiappini i jego sztab wykonali naprawdę fantastyczną pracę, za którą im z serca dziękuję – powiedział Prezes Konrad Ciejka Oczywiście, że pozostaje w nas pewien niedosyt, ale przypominam: calem, jaki postawiliśmy przed sobą w tym sezonie , było szóste miejsce! Teraz przed nami budowa zespołu na nowy sezon – zdaje się, że mogę zdradzić, iż trwają już zaawansowane rozmowy z zawodniczkami.

Wszystkie zawodniczki i członkowie sztabu szkoleniowego DPD Legionovii już od przeszło tygodnia bezpiecznie są w domach. Teraz przed działaczami i sztabem szkoleniowym zadanie budowy zespołu na sezon 2020/2021.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych