WCZYTYWANIE

Menu

Konrad Ciejka o budowie zespołu: „Mamy też plan B”

Budowa zespołu DPD Legionovii na nowy sezon przyprawia kibiców o wypieki na twarzy. Wywiadu na ten temat udzielił prezes Konrad Ciejka.

Legionovia.pl: -Panie prezesie, od decyzji władz ligi o zakończeniu rozgrywek minęło już trochę czasu. Jak z tej perspektywy ocenia pan samą decyzję PLS, jak również cały sezon w wykonaniu DPD Legionovii?

Konrad Ciejka: -Musimy powiedzieć sobie jasno: decyzja o zakończeniu rozgrywek była jedyną możliwą w zaistniałej sytuacji. Nie wiemy, jak długo potrwa epidemia i wynikające z niej utrudnienia. Przed startem nowego sezonu również potrzebny jest czas na przygotowania, dlatego „dogranie” zmagań w lecie byłoby raczej niewykonalne. Co do dyspozycji mojego zespołu: jestem absolutnie dumny z tego, co pokazał w minionym sezonie. Trener Chiappini wykonał fantastyczną pracę, jestem bardzo zadowolony, że to jemu powierzyliśmy to zadanie.

-Dźwięk odbijanej piłki ustał, w hali nie ma nikogo. Czy to znaczy, że klub nie pracuje?

-Oczywiście, że nie (śmiech)! Intensywnie pracujemy, choć w przytłaczającej większości praca ta przeniosła się do domów i jest wykonywana za pośrednictwem Internetu i telefonów. Nasze główne dwa zadania to budowa zespołu  na nowy sezon i prace nad pozyskaniem nowych sponsorów.

-Wspomniał pan o budowaniu ekipy. Czy możemy spodziewać się w niej dużych zmian w stosunku do sezonu 2019/20?

-Gdyby wszystko zależało tylko ode mnie, pierwszy skład zostałby bez zmian. Myślę, że trener Chiappini byłby również bardzo zadowolony. Niestety, nie wszystko jest zależne od nas. Nasz sukces odbił się szerokim echem nie tylko w siatkarskiej Polsce, lecz również w innych krajach i nasze najlepsze siatkarki dostają naprawdę dużo propozycji. Negocjujemy z każdą z nich, jednak często oferty innych klubów są znacznie bardziej korzystne pod względem finansowym. Niektóre z dziewcząt, jak Alicja Grabka, zdecydowały się przedłużyć z nami kontrakty pomimo, że inni oferowali więcej pieniędzy. Tu kluczowymi argumentami była dobra współpraca ze sztabem i rodzinna atmosfera klubu, a także – to będziemy wielokrotnie podkreślać – nasi wspaniali kibice.

-Wobec tego czy uda się utrzymać trzon składu w niezmienionym zestawieniu?

-Walczymy o to. Z wyjściowej ekipy kontrakty przedłużyły już Alicja Grabka, Izabela Lemańczyk, Julie Oliveira Souza i Maja Tokarska. Pozostały Juliette Fidon-Lebleu, Olgą Strantzali i Justyna Łukasik, to one stanowią  „plan A”. Niemniej, jesteśmy przygotowani na to, że dziewczyny podejmą inne decyzje, co również zrozumiemy. Ja jako prezes nie mogę pozwolić sobie na licytowanie się z klubami o dwu- lub trzykrotnie wyższym budżecie, gdyż to mogłoby być niebezpieczne dla nas wszystkich! Dlatego obok wspomnianego „planu A” mamy również „plan B” i „plan C”, rozmawiamy z zawodniczkami, które potencjalnie mogą zastąpić nasze siatkarki. W ten sposób będziemy przygotowani na każdy rozwój wydarzeń.

-A więc nie ma pan tego za złe zawodniczkom, które negocjują też z innymi klubami?

-Absolutnie nie. Z każdą z dziewczyn szczerze porozmawialiśmy po zakończeniu sezonu i wiem, że nawet, jeśli się z nimi pożegnamy, nie będą tu decydować żadne kwestie osobiste, a wyłącznie finansowe albo sportowe. Czy można winić pracownika, że zmienia firmę na taką, która jest w stanie zapłacić dużo więcej? Tak samo rozumiem decyzje zawodniczek rezerwowych, które chcą szukać klubów, gdzie będą mogły grać więcej. Dla nas równie ważnym zadaniem, jak budowanie zespołu, jest również praca nad pozyskaniem nowych sponsorów, abyśmy w przyszłości nie musieli stawać przed takimi dylematami.

-Czy pozyskaliście już jakieś zawodniczki spoza klubu?

Tak, jak dotąd podpisaliśmy kontrakty z dwiema nowymi siatkarkami, jednak z uwagi na ich zobowiązania wobec poprzednich klubów nie możemy jeszcze zdradzić, o kim mowa. Ujmę to tak: przynajmniej jeden hit transferowy już jest (śmiech).

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych