WCZYTYWANIE

Menu

Kristina Kicka i Alicja Wójcik w składzie na nowy sezon!

Alicja Wójcik przedłużyła kontrakt z Legionovią, a do zespołu po kilku sezonach przerwy wraca atakująca Kristina Kicka!

Pochodząca z Gdańska 24-letnia środkowa mierzy 186 centymetrów wzrostu. Do Legionovii trafiła przed rokiem z Atomu Trefla Sopot, wcześniej zaś broniła barw m.in. Gedanii Gdańsk i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w Legionowie – powiedziała Alicja Wójcik – Jest to miejsce, w którym czuję się dobrze. Atmosfera jest super, a niezawodni kibice, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce, są niczym siódmy zawodnik na boisku. Myślę, że dzięki doświadczeniom z poprzedniego sezonu będziemy dojrzalszym zespołem i będzie to dla nas udany czas!

26-letnia Kristina Kicka grała już w barwach Legionovii w pierwszym sezonie naszego klubu w ekstraklasie. Reprezentacyjna atakująca z Białorusi mierzy 188 centymetrów wzrostu, a od czasu ostatniego pobytu w Legionowie występowała w ligach: niemieckiej (Dresdner SC), tureckiej (Trabzon Idmanocagi), rumuńskiej (CSM Bukareszt) i koreańskiej (Incheon Heungkuk Life Pink Spiders).

Do ekipy pierwszego zespołu Legionovii dołączyły również dwie utalentowane juniorki: atakująca Natalia Dąbrowska i środkowa Aleksandra Rojecka, które dostaną swoją szansę treningów z pierwszym zespołem.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych