WCZYTYWANIE

Menu

Kto nie wygrywa 3:0 ten…? Wygrywa 3:2! Niemoc w tie-breaku przełamana!

Drugi mecz w tym roku, pierwszy w Arenie Legionowo i mamy pierwsze zwycięstwo po emocjonującym meczu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz.

Poprzedni mecz z Piłą nam nie wyszedł, zagraliśmy bardzo słabo w bloku oraz ataku, sztab trenerski wyciągnął wnioski z porażki i bardzo dobrze przygotował zawodniczki do spotkania z rewelacją Orlen Ligi Ks Pałacem Bydgoszcz.
Rewanżowy mecz z Pałacem, to dobra okazja aby odegrać się za bolesną porażkę w rundzie zasadniczej 0:3. Nasze zawodniczki wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i wierzyły, że ten mecz można wygrać. Trener Robert Strzałkowski postanowił, że na ataku zagra Ania Bączyńska, w przyjęciu Ola Rasińska oraz Ewelina Mikołajewska. Środkowe bloku to Iga Chojnacka oraz Klaudia Alagierska, na rozegraniu Alicja Grabka, a na Libero pojawiły się Ada Adamek oraz Ania Korabiec.

Początek pierwszego seta był dość nerwowy. Po pomyłce sędziego oraz dobrych zagrywkach bydgoskiego zespołu nasza drużyna traciła już na starcie 3-4 oczka do przeciwniczek, lecz dzięki nieustającemu dopingowi kibiców z akcji na akcję Legionowianki zaczynały czuć się coraz pewniej na boisku. Odrobiły straty, a następnie walczyły pkt za punkt aż do stanu 26:26, gdzie najpierw blokiem punktowym popisała się Joanna Pacak, a następnie zawodniczka bydgoskiego klubu- Ewelina Krzywicka popełniła błąd podczas ataku, na skutek czego drużyna z Legionowa mogła cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie.
Set numer dwa, to przede wszystkim nasza bardzo dobra gra taktyczna. Byliśmy dobrze przygotowani do tego, co gra Bydgoszcz i potrafiliśmy to wykorzystać. Zaczęliśmy od kilku skończonych ataków, następnie nasz blok funkcjonował coraz lepiej, a w połowie seta- po skutecznym ataku Igi Chojnackiej ze środka – wyszliśmy na pięciopunktowe prowadzenie.
Zmiana na pozycji rozgrywającej w zespole Pałacu Bydgoszcz przyniosła tej drużynie korzyści. Paulina Bałdyga posyłała dokładne piłki do swoich atakujących, a one nie marnowały okazji i po ataku Gosi Śmieszek nastąpiło wyrównanie 17:17.
Trener Strzałkowski również nie był bierny na sytuację na boisku i postanowił dokonać podwójną zmianę. Na pozycję atakującej weszła Monika Bociek, a na rozegranie Kasia Wawrzyniak. Końcówka na całe szczęście należała do naszego zespołu. Przy stanie 20:21, po udanym ataku Moniki Bociek już nie pozwoliliśmy aby drużyna przyjezdna odebrała nam zwycięstwo w tym secie. Najpierw punktowy atak Oli Rasińskiej, następnie dwa asy serwisowe Ali Grabki i blok punktowy Oli przyniosły nam zwycięstwo w partii numer dwa.

Po drugim secie nastąpiła 10 minutowa przerwa, która już nie jeden wynik odwróciła o 180 stopni. Niestety w sobotnim spotkaniu też tak się stało… Chociaż początek trzeciego seta należał do nas, na tablicy widniał wynik 8:3 dla naszego zespołu, to jednak z każdą kolejną akcją to zespół z Bydgoszczy prezentował skuteczniejszą siatkówkę. Skuteczność w ataku naszych zawodniczek zdecydowanie zmalała. Trener naszej drużyny robił co mógł, rotował składem oraz na przerwach dawał wskazówki dotyczące naszej gry, niestety na niewiele się to zdało i trzecią partię przegraliśmy 25:14.

Czwarty set był bardzo wyrównany, ale to Bydgoszczanki cały czas nadawały ton gry. Nasza drużyna bardzo chciała się przełamać, ale nieskuteczność na pojedynczym bloku oraz dobra gra blok obrona przeciwniczek spowodowała, że przegrywaliśmy już 24:20. Wtedy na zagrywkę udała się Ewelina Mikołajewska, która pewnym serwisem utrudniała rozegranie akcji zawodniczkom z Bydgoszczy aż do stanu 24:25. Gra na przewagi zakończyła się wynikiem 28:26, kiedy to Monice Bociek nie udało się skończyć ataku. Już wtedy wiedzieliśmy, że Arenę Legionowo czeka set numer 5.

Do tej pory graliśmy cztery tie breaki i niestety wszystkie przegraliśmy. Na szczęście Arena Legionowo kolejny raz w tym sezonie okazała się dla nas szczęśliwa i w piątym secie, którego kontrolowaliśmy od początku do końca mogliśmy świętować przełamanie złej passy i cieszyć się ze zwycięstwa naszej drużyny!

Mvp: Alicja Grabka!

Dziękujemy wszystkim kibicom za wspaniałą atmosferę, którą stworzyliście razem z siatkarkami. Mamy nadzieję, że następne spotkanie 07.02.2017 r. przeciwko Muszynie będzie równie emocjonujące, co te z Bydgoszczą!

przejdź do fotogalerii >>>

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych