WCZYTYWANIE

Menu

Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka 1:3 (18:25, 18:25, 25:22, 8:25)

Nie udało się Legionovii Legionowo zrewanżować ekipie Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna za porażkę w pierwszym meczu fazy zasadniczej. W 19. kolejce Orlen Ligi podopieczne Roberta Strzałkowskiego zdołały ugrać z rywalkami jedynie seta. Przewaga muszynianek widoczna była zwłaszcza w czwartej partii, w której podopieczne Bogdana Serwińskiego rozbiły rywalki do 8.

Od mocnego uderzenia spotkanie z mineralnymi rozpoczęły legionowianki i po zagrywce Natalii Gajewskiej prowadziły 2:0. Błyskawicznie jednak podopieczne Bogdana Serwińskiego wyrównały, najpierw skuteczną kiwką popisała się Adela Helić, później ataku nie skończyła Malwina Smarzek i rozpoczęła się walka punkt za punkt (3:3). Muszynianki wyszły na prowadzenie po błędzie ustawienia gospodyń, wyraźnie zaskoczonych taką decyzją arbitra. Miejscowe szybko opanowały jednak nerwy, a kolejnego asa posłała w pole rywalek Malwina Smarzek (7:6). Błędy własne siatkarek spod Warszawy zmusiły trenera Roberta Strzałkowskiego do przerwania gry przy stanie 7:10. Skuteczne w ekipie z Muszyny były serbska atakująca i Natalia Kurnikowska bezkompromisowo wykorzystując blok rywalek (12:16). Widząc bezradność swoich podopiecznych trener Strzałkowski przy wyniku 13:19 poprosił o drugą przerwę w tym secie. Na boisku pojawiły się Monika Bociek i Alicja Grabka, która już w pierwszej akcji rozegrała piłkę do młodej atakującej. W końcówce legionowianki miały dość duże problemy z przyjęciem zagrywki Kurnikowskiej, pomóc w odbiorze miała Aleksandra Wójcik, ale muszynianki do końca kontrolowały losy seta (19:25).

Drugiego seta od korespondencyjnej „wymiany zdań” zaczęły Helić i Smarzek, dwie liderki swoich zespołów. Sprytem na siatce popisała się Kurnikowska i zrobiło się 5:1 dla faworytek tego meczu. Legionowianki raziły nieskutecznością. Siatkarki z Legionowa nie mogły zrobić przejścia, gdy w polu zagrywki znalazła się Helić, ale ta w końcu też się pomyliła i nadziała się na blok rywalek. Na pierwszą przerwę techniczną obie drużyny schodziły po kiwce Julii Milovits (3:8). Kiedy blokiem powstrzymane zostały Iga Chojnacka i Aleksandra Wójcik kolejny raz swoją szansę otrzymała młoda Grabka, ale prowadzenie przyjezdnych rosło w oczach (12:6). Legionowianki odbudowały swoje morale dzięki skutecznej zagrywce Katarzyny Połeć i dobrej zmianie Aleksandry Rasińskiej (13:16). Nadal bezlitosna była jednak Kurnikowska, a piłki bronione przez legionowianki zbyt często musiały być przebijane „za darmo”. Autowy atak Wójcik zakończył drugą partię (18:25).

Blok muszynianek z każdą kolejną akcją odbierał ochotę do gry gospodyniom i to nie zmieniło się w trzecim secie, którego legionowianki rozpoczęły fatalnie (0:4). Myliła się Monika Bociek i tylko najwięksi optymiści mogli wierzyć w inny scenariusz niż trzysetowe zwycięstwo zespołu z Muszyny. Z biegiem czasu coraz odważniej atakowały Wójcik i Bociek, dodając otuchy koleżankom, a o czas poprosił Bogdan Serwiński (7:9). Im dłużej w grze piłkę utrzymywały legionowianki, dając okazję do pomyłki przeciwniczkom, to przynosiło pożądane rezultaty i po świetnej zagrywce Wójcik legionowianki prowadziły 15:13. W tym fragmencie spotkania wszystko wychodziło gospodyniom. Na boisku pojawiły się Szczygieł i Hatala, ale rozpędzone siatkarki Legionovii nie dawały za wygraną, motywując się i wyzwalając kolejne pokłady energii w kolejnych akcjach (20:16). Rękę rywalkom podała Helić wyrzucając zagrywkę przy piłce setowej (22:25).

Czwarty set to po raz kolejny inny obraz tego spotkania, do stanu 4:4 trwała zacięta walka punkt za punkt. Później jednak seria punktów powędrowała na konto mineralnych i na przerwie technicznej podopieczne trenera Serwińskiego prowadziły 8:4. Niemoc legionowianek trwała dalej i kiedy piłka dotknęła antenki było 4:12. As serwisowy Milovits jeszcze podwyższył przewagę muszynianek i wszystko wydawało się przesądzone (5:16). Mecz zakończyła Helić atakiem z prawego skrzydła (25:8).

Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:3 (18:25, 18:25, 25:22, 8:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Smarzek (8), Paszek (7), Gajewska (1), Chojnacka (4), Połeć, (4), Grzelak (6), Adamek (libero) oraz Szymańska (1), Wójcik (11), Bociek (10), Grabka (1), Rasińska (2)
Muszynianka: Savić (16), Grejman (17), Helić (22), Sosnowska (4), Kurnikowska (9), Milovits (5), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska, Pelc, Szczygieł, Hatala, Śliwa (libero)

źródło: siatka.org, aut.: Piotr Woźniak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!