WCZYTYWANIE

Menu

Legionovia najlepsza w II Memoriale Góreckiego

Za nami drugi Memoriał Jerzego Góreckiego. Jego przebieg z perspektywy Legionovii najłatwiej podsumować słowami: „złe miłego początki”.

Mecz otwarcia pomiędzy Enea PTPS Piła a 7R Solną Wieliczka pokazał, że w turnieju można liczyć na wiele emocji. W pierwszych dwóch setach ekipa z Małopolski dzielne stawiała czoła wyżej notowanym rywalkom, przegrywając dopiero w końcówkach. Trzecia partia pokazała jednak, iż to podopieczne Jacka Pasińskiego mają znacznie wyższe umiejętności siatkarskie.

Enea PTPS Piła 3:0 7R Solna Wieliczka, 25:23, 25:21, 25:13

O swoim pierwszym spotkaniu na legionowskim turnieju ekipa Legionovii zechce jak najszybciej zapomnieć. Drużyna Macieja Bartodziejskiego dość łatwo wygrała w pierwszym secie do 17 i wypracowała sobie przewagę w drugim, w końcówce jednak pozwoliła MKS-owi Kalisz się wyprzedzić i wyrównać stan rywalizacji. Trzecia partia była bardzo dobra w wykonaniu gości, zbiegło się to w czasie z niemocą legionowianek. Podłamane wysoką porażką siatkarki z Mazowsza nie zdołały przeciwstawić się pierwszoligowcowi również w czwartym secie.

Legionovia Legionowo 1:3 MKS Kalisz. 25:17, 22:25, 11:25, 20:25

Znacznie lepiej wyglądało drugie spotkanie legionowianek. W drugim secie 7R Solna Wieliczka zdołała co prawda wypracować sobie przewagę, tym razem jednak – w przeciwieństwie do meczu otwarcia – Legionovia wytrzymała presję i odrobiła straty. Trzysetowe zwycięstwo nad ekipą Ryszarda Litwina przywróciło nadzieje na dobry wynik na turnieju.

Legionovia Legionowo 3:0 7R Solna Wielczka, 25:19, 25:21, 25:19

Enea PTPS Piła w meczu bez większej historii rozprawiła się z MKS-em Kalisz. Podopieczne trenera Pasińskego każdorazowo zdobywały przewagę, której drużyna Mariusza Wiktorowicza nie była już w stanie odrobić. Tym samym po dwóch rozegranych meczach PTPS miał na swoim koncie komplet punktów i zero przegranych setów, był więc o krok od zwycięstwa w turnieju.

Enea PTPS Piła 3:0 MKS Kalisz, 25:17, 25:19, 25:18

Szalenie interesujące okazało się sobotnie starcie pierwszoligowców. Choć Solna dość łatwo wygrała pierwszą odsłonę, kolejne dwie padły łupem zawodniczek z Kalisza, które były skuteczniejsze w końcówkach. W czwartej partii Wieliczka wyrównała, a po wygranym „honorowym” tie-breaku odebrała puchar za IV miejsce w turnieju.

7R Solna Wieliczka 3:2 MKS Kalisz, 25:17, 23:25, 22:25, 25:23,15:10

W finale Legionovia rozegrała bardzo dobre zawody przeciwko Enea PTPS-owi Piła. Pierwsza i trzecia odsłona były bardzo emocjonujące, zwłaszcza, że PTPS potrzebował zaledwie jednego wygranego seta do zwycięstwa w całym turnieju. Druga partia stała pod znakiem absolutnej dominacji Legionovii. Spotkanie podobało się licznie przybyłym do hali Areny Legionowo kibicom i mamy nadzieję, że jego poziom rozwiał ich wątpliwości dotyczące zakupu karnetu na najbliższy sezon.

Legionovia Legionowo 3:0 Enea PTPS Piła, 25:23, 25:12, 26:24

 

Klasyfikacja końcowa

1. Legionovia Legionowo – 6 punktów, sety: 7-3

2. Enea PTPS Piła – 6 punktów, sety: 6-3

3. MKS Kalisz – 4 punkty, sety: 5-7

4. 7R Solna Wieliczka – 2 punkty, sety: 3-8

fot. R. Glapiak

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych