WCZYTYWANIE

Menu

Legionovia zdobyła trzy punkty! Jest zwycięstwo!

Trener Piotr Olenderek nie mógł sobie wyobrazić piękniejszego debiutu w roli pierwszego szkoleniowca Legionovii! Jego zespół w trzech setach pokonał Trefl Proximę Kraków.

Przebudowa wyjściowej „szóstki”, wyraźna poprawa gry obronnej i – c0 najważniejsze – wreszcie druga wygrana w sezonu i pierwsza przed własną publicznością: tak najkrócej można streścić poniedziałkowy występ Legionovii w starciu z Treflem Proximą Kraków.

Spotkanie zaczęło się nie najlepiej i nic nie wskazywało na to, co nastąpiło później. Krakowianki rozpoczęły od prowadzenia 7:0 i 11:3, jednak z czasem zawodniczki Legionovii w nowym zestawieniu z Beatą Mielczarek Magdaleną Damaske na przyjęciu oraz Alicją Wójcik na środku zaczęły nabierać odpowiedniego rytmu gry. Z akcji na akcję trio, które przeniosło się (wraz z trenerem Olenderkiem) do naszego klubu z ATOM-u Trefla Sopot, wyglądało coraz lepiej. Wreszcie skutecznie atakowała uznana MVP meczu Małgorzata Jasek, podobać się mogła gra Klaudii Alagierskiej, a kilka razy głośną owację za widowiskowe parady zebrała Anna Korabiec. W takiej atmosferze Paulina Szpak mogła spokojnie realizować swoją wizję gry zespołu, raz po raz dokładając dobre zagrywki, czy – co zobaczyliśmy w drugiej odsłonie – ładny atak. Legionovia wygrała pierwszego seta na przewagi, a to zadziałało niczym mocny wiatr w żagle. W drugiej i trzeciej odsłonie ekipa trenera Olenderka wyraźnie zdominowała podłamane krakowianki i jej zwycięstwo w tym meczu było niezagrożone.

W trakcie meczu po raz pierwszy kibice mogli obejrzeć występy dziewcząt z Akademii Cheerleaders Victoria. Młode adeptki legionowskiej szkółki (Mistrzynie Polski!) zebrały od fanów Legionovii gromki aplauz i na pewno jeszcze nie raz zobaczymy je na naszych meczach.

Sukcesem okazała się również zbiórka artykułów chemii gospodarczej i środków na upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie. Całe środowisko Legionovii w piękny sposób zaangażowało się w akcję, co zaowocowało naprawdę pokaźnym prezentem dla naszych małych Przyjaciół. Kibice mogą dostarczać datki i dary dla nich do biura klubu do środy!

 

Legionovia Legionowo – Trefl Proxima Kraków, 3:0 (27:25, 25:18, 25:16)

Trefl Proxima: Talas, Paszek, Clement, J. Łukasik, Brzezińska, Hatala, Kulig (libero) oraz Słonecka, Woźniak, Budzoń, M.Łukasik i Wysokińska (libero)

Legionovia: Szpak, Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Alagierska, Korabiec (libero)

 

MVP: Małgorzata JASEK

fot. R. Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych