WCZYTYWANIE

Menu

Malwina Smarzek. Bez statystyk, z emocją po sezonie 2015/2016

Malwina jest w Legionovii od 2,5 roku. To był dla niej rok wyjątkowo ważny i po nim może zdecydować się jej siatkarska przyszłość. Ma z nami ważny kontrakt jeszcze 2 lata, ale wiele wskazuje na to, że może być miniony sezon póki co jednak ostatnim w Legionowie. Choć z drugiej strony życie jest dziwne i zaskakujące… Malwina jako bardzo młoda dziewczyna dostała w Legionovii szansę pokazania się w krajowej elicie i szansę tą wykorzystała. W minionym sezonie została czołową atakującą ligi choć grała w trakcie sezonu „w kratkę” przeplatając mecze bardzo udane, z tymi dużo słabszymi. Bywało, że mecze o stawkę nieco ją spinały i nie zawsze udawało się jej uzyskiwać w grze prawidłowy rytm. Początek rozgrywek, gdy było widać braki w przygotowaniu fizycznym (niestety jak to miało miejsce i w przypadku pozostałej części drużyny), był dla popularnej Mali bardzo ciężki. Nie mogła w pełni wykorzystać swoich atutów: niebagatelnej siły, skoczności i wzrostu. I oczywiście talentu. Rywalizując z Moniką Bociek stale jednak podnosiła swój poziom, gdyż druga z naszych atakujących ustawiała jej poprzeczkę bardzo wysoko. Z każdym miesiącem wyżej zresztą… Malwina całe swoje życie poświęca siatkówce i ma odwagę marzyć o siatkarskich szczytach. Kibicujemy jej i wierzymy, że cele swoje zrealizuje. Teraz jest członkinią kadry narodowej i wielu wróży jej wspaniałą przyszłość reprezentacyjną. My wiemy jednak, jak i ona sama chyba, że przed nią jeszcze wiele pracy i to zarówno w sferze sportowej jak i po prostu… w szkole. Na pewno jednak w sezonie 2015/2016 Malwina Smarzek była jedną z tych siatkarek, które nie zawiodły pokładanych w nich nadziei, gdyż rozwinęła się bardzo. Najbliższe dni pokażą jaka będzie jej najbliższa przyszłość jednak póki co można śmiało powiedzieć, że jej ulubiony numer 1 na koszulce był zgodny z miejscem w klasyfikacji najlepiej punktujących w drużynie.

 

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych